Skip to content

Bananų nauda organizmui

  Bananai – tai vienas iš populiariausių vaisių šiomis dienomis. Bananai yra ne tik skanūs bei lengvai pritaikomi įvairiuose patiekaluose, tačiau ir ganėtinai nebrangūs bei daug kur paplitę, kas ir leidžia jiems susilaukti pakankamai nemažo populiarumo. Vis dėlto, jei kiek labiau gilinantis, kokią konkrečiai bananų nauda?

  Bananai – puikus vitamino C šaltinis. Vitaminas C padeda išlaikyti aukščiausią organizmo darbo kokybę bei išvengti įvairių peršalimo ligų, todėl bananų nauda išties ypatinga šaltuoju metų laikotarpiu. Taip pat, bananuose gausu ir B grupės vitaminų, padedančių žmogaus nervų sistemai. Galiausiai, bananuose galime rasti ir PP grupės vitaminų, kurie yra išties svarbūs medžiagų apykaitos organizme procesuose.

  Bananuose taip pat gausu kalio, kalcio, magnio, fosforo, natrio, taip pat yra ir nedidelis kiekis geležies, kas yra išties žmogaus organizmui naudingos medžiagos.

  Taip pat, verta paminėti, jog bananai yra puikus energijos šaltinis. Bananuose yra daug angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų, kas yra išties naudinga žmogaus organizmui. Yra apskaičiuota, jog dviejų bananų užtenka 1.5 valandos trukmės intensyviai treniruotei, kas puikiai atspindi, kodėl bananai yra ypatingai vertinami sportininkų.

  Mokslininkai teigia, kad egzistuoja kelių rūšių kvapai – žadinantys apetitą, jį slopinantys bei neutralūs. Banano kvapas, kaip ir rožės, levandos, mėtos, veikia tam tikrus smegenų centrus ir pasižymi apetitą slopinančiu poveikiu. Jeigu esate labai alkani, galima pabandyti save apgauti ir taip.

  Bananų sultys

  Bananų nauda, gaunama ir iš jų sulčių, jas tinka vartoti peršalus ar sergant gripu. Ruošiant bananų sultis galima įpilti šiek tiek virinto vandens ir tada trinti bananus – sultys nebus per tirštos ir klampios. Bananų sultys turi vitamino C, o jame esantys B grupės vitaminai turi teigiamos įtakos nervų sistemai. Kitaip tariant, gerina nuotaiką. Bananuose esantis vitaminas E teigiamai veikia odą, o kalis – širdies sistemos veiklą.

  1 thought on “Bananų nauda organizmui”

  Komentaras

  Your email address will not be published. Required fields are marked *