Skip to content

Bananų nauda organizmui

  Bananai yra vaisių rūšis, kilusi iš tropinių Pietryčių Azijos ir Pietų Amerikos regionų. Tai vieni populiariausių vaisių pasaulyje ir auginami daugiau nei 150 šalių. Yra šimtai skirtingų bananų veislių, tačiau labiausiai paplitę yra Kavendišo (Cavendish) bananai, kurie dažniausiai yra sutinkami prekybos centruose visame pasaulyje.

  Bananai – tai vienas iš populiariausių vaisių šiomis dienomis. Bananai yra ne tik skanūs bei lengvai pritaikomi įvairiuose patiekaluose. Taip pat ganėtinai nebrangūs bei daug kur paplitę, kas ir leidžia jiems susilaukti pakankamai nemažo populiarumo. Vis dėlto, jei kiek labiau gilinantis, kokią konkrečiai yra bananų nauda?

  Bananuose yra daug angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų

  Bananai yra puikus vitamino C šaltinis. Vitaminas C yra svarbus antioksidantas, padedantis apsaugoti ląsteles nuo žalingų laisvųjų radikalų. C padeda išlaikyti aukščiausią organizmo darbo kokybę bei išvengti įvairių peršalimo ligų, todėl bananų nauda išties ypatinga šaltuoju metų laikotarpiu. Taip pat, bananuose gausu ir B grupės vitaminų, padedančių žmogaus nervų sistemai. Galiausiai, bananuose galime rasti ir PP grupės vitaminų, kurie yra išties svarbūs medžiagų apykaitos organizme procesuose.

  Bananuose taip pat gausu kalio, kalcio, magnio, fosforo, natrio, taip pat yra ir nedidelis kiekis geležies, kas yra išties žmogaus organizmui naudingos medžiagos.

  Bananai yra geras skaidulų šaltinis, kuris yra svarbus sveikai virškinimo sistemai palaikyti.

  Bananai yra geras triptofano šaltinis – aminorūgšties, kuri smegenyse virsta serotoninu. Serotoninas yra neurotransmiteris, padedantis reguliuoti nuotaiką, miegą ir apetitą.

  Taip pat, verta paminėti, jog bananai yra puikus energijos šaltinis. Nes juose gausu angliavandenių, kurie yra pagrindinis organizmo kuro šaltinis. Apskaičiuota, jog dviejų bananų užtenka 1.5 valandos trukmės intensyviai treniruotei, kas puikiai atspindi, kodėl bananai yra ypatingai vertinami sportininkų.

  Įdomūs faktai apie bananus

  Bananai iš tikrųjų yra priskiriami uogoms. Taip yra todėl, kad bananai išauga iš gėlės, o jų sėklos yra mėsingame minkštime.

  Kitas įdomus faktas, kad bananai yra laikomi žolelių rūšimi. Kadangi jie nėra sumedėję augalai ir neturi nuolatinio stiebo ar kamieno.

  Bananai taip pat laikomi vienu seniausių kultivuojamų augalų pasaulyje, kurių auginimo įrodymai datuojami jau 5000 pr. m. e..

  Banano žievelė iš tikrųjų yra valgoma ir gali būti naudojama gaminant maistą. Kai kuriose pasaulio kraštuose banano žievelė yra naudojama maistui suvynioti ir kepti ant atviros ugnies.

  Bananai dažnai naudojami gaminant maistą ir kepant kaip natūralus saldiklis ir kaip kiaušinių pakaitalas.

  Mokslininkai teigia, kad egzistuoja kelių rūšių kvapai – žadinantys apetitą, jį slopinantys bei neutralūs. Banano kvapas, kaip ir rožės, levandos, mėtos, veikia tam tikrus smegenų centrus ir pasižymi apetitą slopinančiu poveikiu. Jeigu esate labai alkani, galima pabandyti save apgauti ir taip.

  Bananai dažnai naudojami kaip natūralus vaistas nuo įvairių sveikatos problemų, tokių kaip rėmuo, rytinis pykinimas ir pagirios.

  Didžiausia pasaulyje bananų gamintoja yra Indija, po jos seka Kinija ir Indonezija.

  Bananų sultys

  Bananų nauda, gaunama ir iš jų sulčių, jas tinka vartoti peršalus ar sergant gripu. Ruošiant bananų sultis galima įpilti šiek tiek virinto vandens ir tada trinti bananus – sultys nebus per tirštos ir klampios. Bananų sultys turi vitamino C, o jame esantys B grupės vitaminai turi teigiamos įtakos nervų sistemai. Kitaip tariant, gerina nuotaiką. Bananuose esantis vitaminas E teigiamai veikia odą, o kalis – širdies sistemos veiklą.

  Apskritai, bananai yra svarbus maistinis augalas, kurį mėgsta žmonės visame pasaulyje dėl saldaus skonio ir didelės naudos sveikatai.

  Tikiuosi, kad ši informacija apie bananus ir bananų sultis buvo naudinga! Bananai yra maistingi ir skanūs vaisiai, kuriais galima mėgautis įvairiais būdais. Nesvarbu, ar bananai yra valgomi švieži, kepami kaip skanėstai, ar naudojami sultims gaminti. Bananai yra universalus vaisius, kurį galima lengvai įtraukti į savo mitybos racioną. Taigi, kai kitą kartą parduotuvėje pamatysite bananų kekę, įtraukite juos į savo pirkinių sąrašą – jūsų kūnas jums padėkos!

  1 thought on “Bananų nauda organizmui”

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *