Skip to content

Mankštelė pavargusioms akims

  Dirbate įtemptą darbą? Daug skaitote? Daug laiko praleidžiate prie kompiuterio ar televizoriaus? Visa tai labai vargina akis, todėl jos pamažu ima silpti. Geriausias būdas jomis pasirūpinti – akių mankštinimas. Nesudėtingi, daug laiko neužimantys akių pratimai puikiai atpalaiduos ir treniruos akių raumenis. Tad nepamirškite jų pamankštinti po keletą minučių, o vakarais – bent 10 – 15 minučių.

  1 pratimas:

  Plačiai atmerkite akis ir keletą sekundžių žiūrėkite į tolimiausią patalpos kampą (jei yra langas – geriausia žiūrėti į tolį). Po to užmerkite akis ir stipriai įtempkite akių raumenis. Po kelių sekundžių juos atpalaiduokite ir pabūkite užsimerkęs. Pakartokite pratimą dar keletą kartų.

  2 pratimas:

  Užmerkite dešinę akį ir plačiai atmerkite kairiąją, po to – atvirkščiai. Atlikite pratimą dešimt kartų ir pabūkite keletą sekundžių užsimerkusi ir atpalaidavusi akių raumenis.

  3 pratimas:

  Laikykite galvą tiesiai ir kiek įmanoma nukreipkite žvilgsnį į kairę, paskui į dešinę. Atlikę pratimą dešimt kartų užsimerkite ir atpalaiduokite akių raumenis.

  4 pratimas:

  Laikydami galvą tiesiai nukreipkite žvilgsnį aukštyn nekeldami antakių, o po to žemyn. Atlikę tai 10 kartų vėl užsimerkite ir atpalaiduokite akis.

  5 pratimas:

  Nejudindami galvos lėtai sukite akių vyzdžius retu tai į vieną, tai į kitą pusę.

  Po visų pratimų pabūkite pusę minutės lengvai užsimerkę ir galite vėl ramiai kibti į darbą.

  1 thought on “Mankštelė pavargusioms akims”

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *