Skip to content

Mankštelė mažinanti nuovargį

  Mankšta tonizuoja pavargusius bei suglebusius raumenis, gerina kraujotaką, nuo kurios priklauso mūsų savijauta. Mankštinantis daugiau kraujo patenka į galvą, todėl praeina nuovargis. Mankštą siūloma daryti ne tik atsikėlus ryte, tuomet lengviau patys pabusite ir prikelsite raumenis, tačiau ir kai turite laisvą minutėlę ar po dienos darbų. Siūlome keletą paprastų pratimų, kurie privers jus pasijusti žvaliau.

  Pirmasis pratimas: 

  • Stovėkite pražergę kojas. Rankos ištiestos virš galvos. Iš visų jėgų pasitempkite į viršų. Kojos tvirtai remiasi į grindis, nugara tiesi. Po keleto sekundžių nusilenkite žemyn, atpalaiduokite rankas, galvą, keliai turi būti tiesūs nesulenkti. pabūkite tokioje padėtyje keletą sekundžių ir vėl grįžkite į pradinę padėtį. Šį pratimą reikėtų pakartoti 5 kartus. Jį galima atlikti ir po įvairių sunkių darbų, nes jis puikiai atpalaiduoja. 

  Antrasis pratimas:

  • Stovėkite pražergę kojas. Rankos ištiestos virš galvos. Iš visų jėgų pasitempkite į viršų. Tuomet stipriai lenkitės dešinėn, paskui kairėn. Lenkdamiesi įtempkite strėnas. Atliekant šį pratimą mankštinami viso kūno, ypač nugaros ir liemens raumenys. Pratimą kartoti 5 kartus. 

  Trečiasis pratimas:

  • Atsigulkite ant nugaros. Kūnas tiesus, rankos ant klubų. Įtemptas kojas kelkite į viršų. Pabūkite šioje padėtyje kuo ilgiau. Kūno svoris sutelkiamas į pakaušį ir kaklą. Pratimas atpalaiduoja, mažina nuovargį, stresą, lengvina dvasinę įtampą. 

  Ketvirtas pratimas (skirtas liemeniui):

  • Kojos plačiai pražergtos, rankos ištiestos į viršų. Su ištiesta į viršų kairiąja ranka lenkitės dešinėn, o dešiniąja stenkitės pasiekti grindis. Tą patį darykite lenkdamiesi į kairę. Pratimą atlikite kiek galite daugiau kartų, tačiau nepersistenkite.  

  Penktas pratimas: 

  • Atsigulkite ant nugaros, rankos po nugara, alkūnėmis renkitės į grindis. Pakaitomis kilnokite ištiestas kojas. Nuleisdami koją nepadėkite jos ant grindų, laikykite ją vos vos pakeltą nuo grindų. 

  Šeštas pratimas:

  • Atsigulkite ant nugaros, rankos ištiestos prie klubų. Kojomis minkite dviratuką. 

  Ši trumpa, tačiau efektyvi mankštelė padės jums pasjusti žvaliau, pamiršti sunkius kasdienius darbus, sumažins stresą bei įtampą. 

  2 thoughts on “Mankštelė mažinanti nuovargį”

  1. Sutinku su -bagyra- 😉 Pratimai labai jau paprasti ir tikrai nereikalaujantys daug laiko, reikia tik neužmiršti jų padaryti.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *