Meniskų patologija

Meniskų patologija. Meniskų plyšimai gali būti trauminiai ar savaiminiai, degeneraciniai. Skauda išilgai kelio sąnarinio plyšio,čiuopiant ir darant tam tikrus judesius. Skausmas dažnai difuzinis, sustiprėja ištiesus kelį.

Gali būti kelio sąnario strigimas ar vadinamasis užsidarymas, kurį pavyksta išprovokuoti tam tikrais mėginiais. Kelio sąnarys gali patinti. Kai pažeistas vidinis meniskas, skauda vidinėje kelio sąnario pusėje, ties sąnario plyšiu, maksimaliai ištiesus ar sulenkus kelį, pasukus sulenkus kelį, pasukus pėdą į išorę, kai kelio sąnarys sulenktas 90° kampu.

Jei sąnarys sulenkiamas tik truputį, skausmas sumažėja ar išnyksta. Ligonis negali visiškai ištiesti ar sulenkti kelio. Nustatomas skausmingumas ties vidiniu kelio sąnario plyšiu. Kai pažeistas išorinis meniskas, skauda išorinėje kelio sąnario pusėje, maksimaliai ištiesus ar sulenkus kelį ar pasukus pėdą į vidų, kai kelio sąnarys sulenktas 90° kampu.

Kartais kelio sąnario skausmą sukelia meniskų cistos. Čiuopiant vidinio menisko cista aptinkama arčiau vidinio menisko užpakalinio rago, kaip skausmingas, apvalus, kietas darinys, sumažėjantis ar pranykstantis
sulenkus kelio sąnarį. Gali patinti sąnario plyšys, būna sunku lipti žemyn.