Skip to content

Augimo skausmai

Kas tai yra?

Augimo skausmai – gerybinis sindromas, kuriam būdingi galūnių skausmai. Jis dažniausiai būna vaikams iki 10 metų amžiaus.

Kaip dažnai tai pasitaiko?

Galūnių skausmai – viena iš dažniausių priežasčių dėl kurios yra kreipiamasi į vaikų reumatologą. Tarp jų dažniausi yra augimo skausmai. 10-20% 3-12 metų amžiaus pasaulio vaikų jaučia augimo skausmus. Jie vienodai budingi ir berniukams, ir mergaitėms.

Kokie yra pagrindiniai simptomai?

Dažniausiai būna kojų skausmai (blauzdų, apie kelių sąnarius ar šlaunų) ir paprastai – abiejų galūnių. Skausmas atsiranda vakare ar naktį ir dažnai pažadina vaiką. Tėvai atžymi, kad skausmas dažniausiai atsiranda tomis dienomis, kai vaikas daugiau juda. Skausmas dažniausiai trunka 10-30 min., nors gali trukti ir nuo vienos minutės iki kelių valandų. Jo intensyvumas gali būti nuo silpno iki labai stipraus. Augimo skausmai yra nepastovūs, tarp jų gali būti beskausmis periodas nuo vienos dienos iki kelių mėnesių. Kai kuriais atvejais skausmai gali kartotis kiekvieną dieną.

Kaip tai yra diagnozuojama?

Diagnozė nustatoma iš būdingų simptomų ir klinikinių požymių. Laboratoriniai tyrimai ir rentgeno nuotraukos nerodo jokios patologijos.

Koks yra gydymas?

Proceso lengvumo paaiškinimas sumažina vaiko ir jo šeimos nerimą. Esant skausmo epizodui gali padėti vietinis masažas ir lengvi nuskausminantys medikamentai. Vaikams, kuriems skausmai dažnai kartojasi, vakarinė ibuprofeno dozė gali sumažinti arba „užkirsti kelią” skausmui.

Prognozė

Augimo skausmai nėra susiję su jokia rimta organine liga. 100% vaikų skausmai praeina, kai jie užauga.