Skip to content

Diastema

Retas žmogus galėtų pasigirti tobulais dantimis. Gal todėl estetinė odontologija yra tokia pelninga sritis šiuolaikinėje visuomenėje.  Viena iš estetinių problemų – diastema.

Diastema – tai tarpelis tarp dantų (dažniausiai tarp viršutinio žandikaulio kandžių), kuris kai kuriems žmonėms sukelia diskomfortą.  Pati diastema tarp žinduolių yra natūralus reiškinys, tačiau žmonėms diastemos atsiradimą lemia tam tikri veiksniai:  žandikaulio ir dantų dydžių neatitikimas, didelis trumpas viršutinės lūpos pasaitėlis, netaisyklingas sąkandis.

Tarpelio (diastemos) uždarymas yra galimas daugybės priemonių pagalba. Galima pasitelkti ortodonto pagalbą ir nešioti breketus arba tam tikras gumas, padedančias dantukams „susiglausti”. Taip pat galima protezisto pagalba – laminatės (veneers), vainikėliai ar net dantų implantai. Taip pat galima pasitelkti plombines medžiagas( kompozitus).

Mes visada norime pasiekti kuo geresnį rezultatą. Jei jau taip nutiko kad turite diastemą ir esate ja nepatenkinti stenkitės išsiklausinėti kuo daugiau apie galimą tarpelio užtaisymą, nes kaip matote, metodika yra ne viena.

Tačiau jei esate patenkinti tokias dantukai kokie jie yra, jokiu būdu nesakau, kad ją reikia panaikinti. Džiaukitės ja taip, kaip kad daro Madonna.