Otitas (ūmus bakterinis)

Ūmus bakterinis vidurinės ausies uždegimas

Ši otito forma dažnai yra viršutinių kvėpavimo takų infekcijos komplikacija. Šios būklės priežastis yra per tubą į vidurinę ausį patenkančios bakterijos. Susidaro gleivinės edema, vidurinė ausis prisipildo pūlingo skysčio. Būgnelis parausta ir sutinsta.

Ūmus vidurinės ausies uždegimas kelia stiprius ausies skausmus, nes padidėja slėgis. Kiti simptomai yra karščiavimas, nusilpusi klausa, sloga, galvos svaigimas, slėgimas bei spaudimas ausyje. Dažnai atsiranda ir kiti viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymiai.Žmogus, kuris karščiuoja ir kuriam skauda ausį, turi apžiūrėti gydytojas.

Jei būgnelis trūksta, skausmai ir spaudimas sumažėja, o į ausies landą išteka pūlingas skystis. Ūmios vidurinės ausies uždegimo komplikacijos gali būti mastoiditas, meningitas, labirintitas ir veido nervo paralyžius (facialis parazė). Gali susidaryti ir smegenų abscesas, tačiau šiandien tai atsitinka retai.

Gydymas ir slauga

Lengvi ūmaus vidurinės ausies uždegimai gydomi tik gulėjimo lovoje ir be recepto parduodamais analgetikais: paracetamoliu ir acetilsalicilo rūgštimi. Pusiau sėdima padėtis irgi mažina slėgį ir skausmus. Jei skausmai stiprūs, atliekama paracentezė, dažnai be nuskausminimo arba atlikus vietinį nuskausminimą. Jei reikia, paskiriami antibiotikai.