Skip to content

Ausies landos uždegimas

Ausies landos uždegimas (otitis externa ) gali pasireikšti įvairiomis formomis. Čia aptarsime ausies landos furukulą ir grybelinę infekciją.

Ausies landos furunkulas yra plauko maišelio uždegimas, kurį dažnai sukelia stafilokokai. Paprastai furunkulas pratrūksta spontaniškai, bet jis gali sukelti ausies landoje tokius simptomus, kaip jautrumas, skausmai ir edema. Gydytojas gydo uždegimą išvalydamas ausies landa ir naudodamas plataus spektro antibiotikų tepalą. Iš analegtikų pakanka be recepto parduodamų medikamentų. Stiprus uždegimas dažnai reikalauja sisteminio gydymo antibiotikais.

Kadangi ausies landa yra siaura, ten geros sąlygos retencijai, o didelė drėgmė ir temperatūra sudaro puikias bakterijų ir grybelio augimo galimybes. Grybelinė ausies landos infekcija tapo dažnesne pastaraisiais metais. Kai kurių žmonių ausies landoje yra tipiškų  apnašų, grybelių kolonijų  (grybelio micelės), kurias galima matyti per mikroskopą. Simptomai labai panašūs į egzemos ir bakterinės kilmės ausies landos uždegimo. Gydymą atlieka gydytojas. Gydymui galima naudoti priešgrybelinius medikamentus, kurie būna miltelių, kremų, tamponų pavidalo, į ausį galima lašinti 2% salicilo rūgštį, sumaišytą su 70% spirito. Kitos taisyklės iš esmės tokios pačios kaip ir ausies landos egzemos atveju.