Skip to content

Alerginis konjunktyvitas

Alerginis konjunktyvitas dažnai yra susijęs su kitais alergijos simptomais, ypač su nosies gleivinės pažeidimu, kitaip dar vadinamu šienlige. Pusė alerginių susirgimų yra sezoniniai (susiję su žiedadulkių kiekio padidėjimu). Sezoninio alerginio konjunktyvito simptomai dažniausiai ryškesni nei kitu metų laiku pasireiškiančių alerginių konjunktyvitų.

Simptomai

Akių alergijos simptomai dažniausiai pasireiškia abiejose akyse. Tipiški simptomai – niežėjimas, paraudimas, ašarojimas, jautrumas šviesai ir svetimkūnio jutimas akyse.

Priežastys

Alerginis konjunktyvitas, kaip ir kitos alergijos formos, dažniausiai sukeliamas dėl padidinto jautrumo reakcijos į junginius ar organizmus esančius aplinkoje. Alerginis konjunktyvitas pasitaiko gana dažnai ir tai paaiškinama tuo, kad akies paviršius (ragena bei junginė) nuolat kontaktuoja su alergenais. Pasaulyje yra žinomi tūkstančiai alergenų. Alerginio konjunktyvito tipiški alergenai yra žiedadulkės, gyvulinės kilmės dulkės, medicininiai bei kosmetiniai produktai.

Diagnozavimas

Diagnozę po apžiūros ir ištyrimo nustato gydytojas. Apžiūrint akis pastebimas akių paraudimas bei išskyros. Išskyros dažniausiai yra skaidrios ir tąsios, skirtingai nuo išskyrų akių infekcijos metu, kuomet išskyros yra pūlingos. Be to, pastebimi tipiški folikulų bei papilų pokyčiai vidinėje akių vokų gleivinės dalyje. Tikslios diagnozės nustatymui gali prireikti atlikti specifinius testus, kad tiksliai nustatyti alergeną.

Gydymas

Alerginis konjunktyvitas pasitaiko labai dažnai žiedadulkių sezono metu. Alerginis konjunktyvitas dažniausiai nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų. Tačiau jis dažnai sutrikdo kasdienį gyvenimą bei pablogina gyvenimo kokybę. Svarbiausias dalykas gydant alerginį konjunktyvitą – išvengti kontakto su alergenu. Deja, tai ne visada įmanoma ir todėl reikia vartoti medikamentus arba atlikti desensibilizaciją. Paprasčiausias būdas numalšinti akių alergijos simptomus – vartoti akių lašus.