Skip to content

Sveika mityba – sveikos ir akys

  Organizmo būklė taip pat veikia akis, kaip ir jos – visą organizmą. Akių skausmas, pavyzdžiui, gali sukelti net skrandžio negalavimus. O akių sveikata labiausiai priklauso nuo mitybos.

  Akių tinklainei būtinas maistas, turintis daug vitamino A. Tai jūros produktai, morkos, pomidorai, visų daržovių lapai, petražolės, saulėgrąžų sėklos, žuvų taukai. Jei šio vitamino trūksta, silpnėja regėjimas, atsiranda dauguma akių ligų. Akies audinių pagrindas yra proteinai, todėl jų reikia kasdien. Akims būtina ir daug mineralų, daugiausia geležies, fosforo bei mikroelementų. Taigi racione turi vyrauti daržovės bei vaisiai.

  Vitaminas C sujungia ląsteles. Jo trūkstant, sumažėja ir viso organizmo, ir akių raumenų tonusas. Tuomet rega silpnėja. Ypač svarbus vitaminas C senyvo amžiaus žmonių akims. Trūkstant vienos rūšies vitamino, paprastai stokojama ir kitų. Tačiau tarp visų vitaminas C užima ypatingą vietą. Jis būtinas kasdien. Reikalingą vitamino C kieki mes gauname iš maisto. Organizmas pats jo pasigaminti nesugeba. Stingant šio vitamino, galima apakti, gali iširti akių audiniai, dantenos, o nuo to – skorbutas ir sunki alergija. Vitamino C deficitas gali sukelti akių kraujagyslių kraujavimą. Ir net nevaisingumą.

  Kasdienė optimali vitamino C dozė – 100 mg, o kai organizmui jo labai trūksta – ir dvigubai daugiau. Geriausias vitamino C šaltinis – kopūstai, saldieji bei raudonieji pipirai, citrusiniai vaisiai, erškėtuogės, visos uogos, daržovių lapai, svogūnai, žirniai, pomidorai, špinatai.

  B grupės vitaminai maitina akies nervinį audinį. Vitaminas B turi tiesioginį ryšį su nervų sistemos funkcijomis, kurios yra svarbios akims. Minimali jo dienos norma -15 mg. Vitaminas B pagerina krakmolo bei cukraus įsisavinimą, tiekdamas raumenims energiją. Geriausi šio vitamino šaltiniai – žemės riešutai, duoniniai javai, ypač sudygę grūdai, kukurūzai, medus.

  Vitaminas B2 yra būtinas medžiagų apykaitai – skatina ląsteles vartoti deguonį, padedantį krakmolą ir cukrų paversti energija. Jo trūkstant gali prasidėti akių bei vokų uždegimai, plyšta mažosios kraujagyslės, akys tarsi pasrūva krauju. Minimali šio vitamino dienos dozė – 5 mg. Geriausi maistiniai vitamino B2, šaltiniai – žali daržovių lapai, obuoliai, sudygę kviečiai, tamsūs ryžiai.

  Vitaminas B6, kaip ir visi B grupės vitaminai, yra natūrali raminanti priemonė. Jo stingant, akys greitai pavargsta, ima skaudėti, atsiranda traukuliai. Minimali dienos norma – 2 mg. Gausiau jo turi kopūstai, sudygę kviečiai, duoniniai javai, kukurūzai, kiaušinių tryniai, žuvis.

  Itin svarbus vitaminas B12. Akims reikia sveiko kraujo. Tai yra jėgos ir grožio šaltinis. Negaunant šio vitamino dienos normoj nusilpsta akys. Organizmo, kraujo būklė atsispindi akyse. Be vitamino B12 stiprios akys neįmanomos. Minimali jo dienos: normą – 5 mg. Geriausi vitamino B12 Šiltiniai: vynuogės, mėlvnės, petražolės, kiaušinių tryniai, slyvos, juodieji serbentai, abrikosai.

  Iš mineralų akių audiniams yra svarbiausia kalis. Jis turi tokią pat reikšmę minkštiesiems audiniams, kaip ir kalcis kaulams. Jei norite išsaugoti stiprias, jaunatviškas akis, turite gauti pakankamai kalio. Kartais žmonės ir gyvuliai nesąmoningai ima jo ieškoti: vaikai valgo žemę, arkliai graužia savo aptvarų medieną. Užtat fermeriai ir kaišioja į juos medžių šakas.

  Didelis kalio stygius gali turėti akims rimtų padarinių. Kalis lėtina visus procesus, keliančius grėsmę kraujo apytakai. Ankstyvas senėjimas, silpnos, prigesusios akys -visa tai gali būti kalio trūkumo padariniai.

  Akis nuodija ir jų energiją sekina alkoholis, kava, arbata, rafinuotas cukrus bei kiti negyvi produktai. Trumpai tariant: jūsų akys yra tai, ką jūs. valgote. Regėjimą atgausite, vartodami gerą natūralų maistą ir atlikdami akių pratimus.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *