Skip to content

Kontaktiniai lęšiai

  Kontaktiniai lęšiai yra viena patogiausių ir saugiausių regėjimo koregavimo priemonių pasaulyje. Jie ypač populiarūs, nes yra daug patogesni nei akiniai, be to, tai puikus išsigelbėjimas turintiems kompleksų dėl akinių nešiojimo (nors nešioti akinius labai madinga).

  Kontaktiniai lęšiai nekenkia akims, jeigu yra tinkamai parinkti, nešiojami bei prižiūrimi. Jie puikiai prisitaiko prie akių ir žmogus net pamiršta, jog yra su lęšiais. Dar vienas lęšių privalumas tas, kad jų yra visokiausių spalvų ir netgi formų. Taigi, rudaakiai gali virsti mėlynakiais ir atvirkščiai. Yra kontaktinių lęšių, kurie apsaugo nuo ultravioletinių spindulių, tačiau jie apsaugo tik rageną, tad patartina rinktis akinius nuo saulės.

  Kontaktinių lęšių negali nešioti žmonės, kurių organizmas netoleruoja svetimkūnių. Visi kiti žmonės, jau nuo pat kūdikystės gali nešioti kontaktinius lęšius. Kontaktiniai lęšiai (akių linzės), ypač patys naujausi, yra labai laidūs deguoniui. Jie leidžia jūsų akims kvėpuoti, jų nedirgina ir nesukelia komplikacijų. Tačiau vis dėlto nešiojantieji kontaktinius lęšius dažniau serga akių uždegimu nei nešiojantys akinius. Kai akims stinga deguonies, paburksta ragena, išsausėja akys ir greičiau patenka infekcija, nuo kurios gali kilti uždegimas.

  Jeigu nėra būtinybės, namie geriau lęšius išsiimti. Taip pat nepatartina su jais miegoti bei maudytis. Taip pat naudojantis kompiuteriu, akys greičiau išsausėja dėvint lęšius, todėl reikia kuo dažniau mirksėti arba lašinti dirbtines ašaras, kad jas sudrėkinti. Taip pat nepatartina įsidėti kontaktinius lęšius keliaujant lėktuvu ar autobusu, nes kondicionierių pučiamas oras taip pat labai sausina akis. 

  Svarbiausia perkant kontaktiniųs lęšius yra išsirinkti tinkamus, juos tinkamai prižiūrėti ir pakeisti kitais pasibaigus galiojimo laikui.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *