Skip to content

Kontaktiniai lęšiai (linzės) ar akiniai? Kas geriau?

  Norite pabandyti kontaktines linzes? Ar jums reikia korekcinių lęšių trumparegystei, toliaregiškumui ar astigmatizmui? Kontaktiniai lęšiai turi daug pranašumų prieš akinius. Kaip tik šiame straipsnyje ir pabandysime aptarti, kas geriau ir kodėl:

  Platesnis matymo laukas

  Kontaktiniai lęšiai suteikia platesnį matymo lauką nei akiniai, nes akinių rėmeliai blokuoja periferinį vaizdą. Tai itin galioja šiandieniams mažesniems akinių rėmeliams.

  Natūralesnis vaizdas

  Kontaktiniai lęšiai laikosi tiesiogiai jūsų akies ragenoje, kad perteiktų natūralesnį vaizdą negu akiniai. Daiktai per juos atrodo natūralaus dydžio, be jokių iškraipymų, padėties pokyčių. Nešiojant akinius atstumas tarp lęšių ir jūsų akių suteikia matomiems daiktams mažesnį ar didesnį dydį, negu jie iš tikro yra. Jei esate trumparegis, daiktai atrodo, kad yra mažesni ir yra toliau. Jei esate toliaregis, objektai atrodo nenatūraliai padidinti.

  Geresnis periferinis matymas

  Nesvarbu, kuria kryptimi jūs žiūrite, kontaktiniai lęšiai juda kartu su jūsų akimis, tokiu būdu visada žiūrite per optinę zoną – aiškiausią kontaktinių lęšių dalį. Su akiniais pakreipdami savo akis į šoną nebežiūrite per lęšio optinį centrą. Tomet gali susidaryti vaizdas, kad stebimi objektai yra neryškūs ir išsikreipę.

  Stabilesnis vaizdas

  Kontaktiniai lęšiai visados lieka saugioje jūsų akių vietoje – net esant greitiems kūno judėjimams. Vaizdas būna aiškus ir tikslus net ir sportuojant. Kai bėgate su akiniais lęšiai gali "šokinėti" ant jūsų veido, vaizdas tampa nestabilus, o tai gali paveikti ir jūsų sportinius rezultatus ne į gerąją pusę.

  Nesikeičia nuo oro sąlygų ir kūno temperatūros. Su kontaktiniais lęšiais jums nebereikia jaudintis, kad lęšiai aprasos, tuomet kai išeinate iš šiltos aplinkos į šaltą ir atvirkščiai. Kontaktiniai lęšiai nesudrėksta nuo žmogaus prakaito.

  Daugiau komforto

  Kontaktiniai lęšiai nesužnybia jūsų nosies ir nesiliečia prie jūsų ausų kaip akiniai. Nebereikės jaudintis dėl čiuožiančių akinių nuo jūsų galvos, net kai prakaituojate ar žiūrite žemyn.

  Tuomet kodėl kiekvienas nenešioja kontaktinių linzių?

  Kai kurie žmonės tiesiog visiškai nesidomi kontaktiniais lęšiais. Ir kai kurie akių gydytojai jų nerekomenduoja, vien dėl to, kad paprasčiausiai pacientai specialiai dėl jų nesiteirauja.

  Dauguma žmonių gali puikiai naudoti lizes. Yra visokiausių rūšių lęšių, kurie gali ištaisyti beveik kiekvieną regos problemą, įskaitant ir astigmatizmą. Judriam žmogui kontaktiniai lęšiai yra geriausias pasirinkimas.

  Kokie lęšiai geriausiai tinka?

  Iš esmės yra du kontaktinių lęšių tipai: minkšti kontaktiniai lęšiai ir tvirti dujoms laidūs (RGP) kontaktiniai lęšiai. Tiek minkštieji, tiek RGP lęšiai gali pataisyti trumparegystę, toliaregiškumą ir astigmatizmą. Kadangi minkštieji kontaktiniai lęšiai yra patogesni ir juos galima nešioti nepilnos darbo dienos pagrindu nei RGP lęšiai, daugiau kaip 85 procentai kontaktinių lęšių turėtojų renkasi minkštus lęšius.

  Akiniai visgi kai kur būtini

  Net jei nešiojate kontaktinius lęšius visą laiką, turėkite naujausią porą patogių akinių, kada negalite ar neturite sąlygų nešioti linzių. Savo paties patogumui bei saugumui, lęšius išsiimkite bent vieną valandą prieš miegą. Jei nešiojant kontaktinius lęšius jaučiate išdžiuvimą, sausumą akyse, geriau išsiimkite lęšius ir užsidėkite akinius, tuo leisdami savo akims atsigauti. Jei sauso dirginimo jausmas kartojasi dažnai, būtinai kreipkitės į savo akių gydytoją.

  9 thoughts on “Kontaktiniai lęšiai (linzės) ar akiniai? Kas geriau?”

  1. Kontaktiniai lesiai – nieko geriau negali buti:) Zinoma tik sudaro nepatogumu einant i pirti ar turistiniame zygyje kai nepatogiose vietose reikia jas issijiminet:) bet siaip jos tikrai uzpildo blogo matymo trukuma! Rekomenduociau jas visiems, kam nepatinka akiniai. Tikrai nesigailesite:)

  2. as jau nesioju lesius ir nusiskundimu neturiu, tai tikrai geras dalykas, bet norejau paklausti kodel reikia bent 1h pries miega issiimti lesius?

  3. norejau paklausti, su lesiais ar su akiniais grejceu pasvejks akys ir kodel?pas mane yra +2,5 taj kiek lajko mazdaug akys gydysis?

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *