Miegas yra svarbi mūsų gyvenimo dalis, ir kai kurie iš mūsų pramiegame ilgesnę, kai kurie trumpesnę jo dalį. Kiek ilgai mes miegame, yra gana svarbus faktorius, įtakojantis mūsų bendrą savijautą ir sveikatą. Nors visi turime skirtingus miego poreikius, ekspertai konstatuoja, kad suaugusieji kiekvieną naktį turėtų miegoti bent 7–8 valandas. Tai laikas, kuris yra reikalingas, kad atstatytume savo jėgas ir suaktyvintume nervų bei imuninės sistemos veiklas.
Deja, daugelis iš mūsų negali pakankamai gerai išsimiegoti, ir tai gali turėti rimtų pasekmių mūsų sveikatai. Miego trūkumas gali sukelti kai kurių problemų – įskaitant nuovargį, sunkumą susikaupti, nuotaikų svyravimus ir net lėtines sveikatos ligas, tokias kaip širdies ligos ar diabetas.
Norint išnaudoti, kiek galima geresnio miego galimybes, svarbu susikurti sveiko miego įpročius. Štai keli patarimai, padėsiantys ramiai išsimiegoti.
Turinys
Laikykitės įprasto miego grafiko
Mūsų kūnai mėgsta nusistovėjusią tvarką ar rutiną, todėl svarbu susikurti ir laikytis reguliaraus miego grafiko. Tai reiškia, kad reikia stengtis eiti miegoti ir keltis kiekvieną dieną tuo pačiu ar panašiu metu… net ir savaitgaliais. Taip elgdamiesi galite išmokyti savo kūną atpažinti, kada laikas eiti miegoti, o kada – pabusti, tuo būdu lengviau užmigsite vakare, o ryte atsikelsite žvalūs ir pilni jėgų.
Prieš miegą venkite stimuliatorių
Stimuliatoriai, tokie kaip kofeinas, gali trukdyti miegui, todėl geriausia jų vengti vakare. Tai reiškia, kad po vakarienės reikia praleisti puodelį kavos ar arbatos taip pat vengti energetinių gėrimų ar kofeino turinčių maisto produktų. Alkoholis ir nikotinas taip pat gali trukdyti miegui, todėl geriau jų vengti.
Sukurkite miegui palankią aplinką
Jūsų miegamojo aplinka gali turėti didelės įtakos jūsų gebėjimui užmigti ir miegoti. Įsitikinkite, kad jūsų kambarys yra vėsus, tylus ir tamsus. Miegamajame naudokite naktines užuolaidas arba miego kaukę, kad kuo mažiau šviesos patektų į jūsų kambarį. Naudokite patogų čiužinį, pagalves ir antklodes, kurios padėtų jūsų kūnui jaustis patogiai ir skatintų gerą kūno laikyseną miego metu.
Atsipalaiduokite prieš miegą
Jei jums sunku užmigti, gali būti naudinga nustatyti atpalaiduojančią rutiną prieš miegą. Tai gali būti šilta vonia, knygos skaitymas ar kokio tai atsipalaidavimo metodo praktikavimas, sakykim, sąmoningas kvėpavimas ar meditacija. Venkite stimuliuojančios veiklos, pvz., televizoriaus žiūrėjimo ar darbo kompiuteriu, nes tai gali apsunkinti jūsų užmigimo procesą.
Reguliariai mankštinkitės
Reguliarūs fiziniai pratimai, jogos praktikavimas gali padėti skatinti sveiką miegą, nes padeda sumažinti stresą ir nerimą – dvi dažnas miego problemų priežastis. Tačiau svarbu vengti mankštintis esant gana trumpam laiko tarpui iki einant miegoti, nes tai gali įaudrinti jūsų energijas ir trukdyti miegui. Bandykite baigti treniruotę likus bent kelioms valandoms iki miego.
Pakankamai ramus miegas yra būtinas mūsų gerai bendrai savijautai ir sveikatai. Laikydamiesi šių patarimų ir susikurdami sveikus pasiruošimo miegui įpročius, galite pagerinti miego kokybę, ir kiekvieną dieną pabusti žvalūs ir atjaunėję. Taigi venkite vėlyvų vakarų prie televizoriaus, prie darbo stalo, vėlyvo kofeino ir persivalgymo. Geriau eikite pasivaikščioti į lauką, palikdami atvirą langą kambaryje, kad patalpos oras išsivėdintų. Tikimės, kad sveiko miego įpročių kūrimo patarimai padės jums, ir jūs galėsite pagerinti savo miego kokybę.