Skip to content

Ką svarbu žinoti prieš atliekant rentgeno tyrimą?

  tyrimai

  Rentgeno tyrimas – tai greita, efektyvi ir neskausminga procedūra, padedanti diagnozuoti įvairius organizmo negalavimus ar sužalojimus. Šio tyrimo metu kūnas apšvitinamas nedidele jonizuojančių spindulių doze, tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia maksimaliai sumažinti apšvitą ir gauti kokybiškus rezultatus. Ruošiatės atlikti šį tyrimą? Tuomet štai pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti.

  Kada skiriamas rentgeno tyrimas?

  Rentgeno tyrimas gali būti skiriamas dėl daugelio priežasčių. Jis dažnai pasitelkiamas siekiant ištirti skausmo ar diskomforto vietas, stebėti diagnozuotos ligos progresavimą arba patikrinti, kaip gerai veikia paskirtas gydymas. Pavyzdžiui, atliekant rentgeną galima nustatyti kaulų lūžius, tam tikrus vėžinius susirgimus, infekcijas, dantų problemas ir kita.

  Prieš rentgeno tyrimą

  Paprastai rentgeno tyrimui specialaus pasiruošimo nereikia. Tačiau prie jį atliekant, svarbu informuoti savo gydytoją apie bet kokią aktualią medicininę istoriją. Tai apima buvusias operacijas, šiuo metu vartojamus vaistus ir galimą nėštumą. Nėščioms moterims paprastai patariama vengti rentgeno spindulių dėl galimos rizikos vaisiui. Tokiais atvejais gali būti rekomenduojami alternatyvūs vaizdavimo tyrimai, nesusiję su radiacijos poveikiu.

  Rentgeno tyrimo metu

  Įėję į rentgeno kabinetą, turėsite nusiimti drabužius ir papuošalus nuo tiriamos kūno srities. Radiologijos technologas paprašys jūsų prisiglausti prie rentgeno stovo ir nurodys, kaip reikės išbūti 2–4 sekundes vienoje padėtyje. Specialistui išėjus iš kabineto, turėsite nejudėti – tai labai svarbu norint gauti aiškius vaizdus. Rentgeno tyrimas paprastai trunka 5–10 minučių.

  Po procedūros

  Paprastai po rentgeno tyrimo galima iš karto grįžti prie įprastinės veiklos. Gautas rentgeno nuotraukas išanalizuos ir ataskaitą jūsų gydytojui nusiųs radiologas. Gydytojas su jumis aptars tyrimo išvadas, taip pat, priklausomai nuo rezultatų, tolesnius tyrimus arba gydymą.

  Tikimės, kad ši informacija jums bus vertinga. Suprasdami, kaip vyksta rentgeno tyrimas, galėsite jaustis ramiau ir užtikrinčiau. Žinoma, tam dar svarbiau yra pasirinkti patyrusius specialistus – būtent jie užtikrins, kad rentgenas Vilniuje ar kitame mieste būtų atliktas tiksliai ir saugiai.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *