Skip to content

Ką reikia žinoti prieš atliekant dantų implantaciją?

    dantu implantacija

    Klaidinga manyti, kad implantas – išskirtinai tik estetinis klausimas. Danties atstatymas yra svarbus daugeliu su sveikata susijusių aspektų. Praradus dantį net ir nematomoje vietoje, jį pakeisti implantu ar protezu tiesiog būtina. Implantavimo ir protezavimo procedūros yra atliekamos pagal individualų gydymo planą. Kiekvienas pacientas atkeliauja su skirtingomis dantų problemomis, todėl ir taikomi metodai yra individualūs.

    Pasak evadenta.lt odontologijos specialistų, visuomet stengiamasi imtis maksimalių priemonių, siekiant išsaugoti paciento nuosavus dantis. Deja, tai pavyksta ne visuomet, o kai kuriais atvejais net ir implantavimo procedūra sukuria nemažų iššūkių. Mažiausiai bėdų kelia tie atvejai, kuomet dantų implantavimas atliekamas nuo danties pašalinimo iki implanto. Tačiau neretai pacientai pasirodo praėjus labai ilgam laikui po dantų pašalinimo ar netekimo.

    Pasiruošimas implantacijai

    Priklausomai nuo situacijos, skiriasi ir pasiruošimas implantacijai, kuris gali būti ne visai trumpas ir ne toks sklandus, kaip norėtųsi. Žinoma, nuo to priklauso ir dantų implantavimo kaina.

    Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, kai ilgą laiką po danties praradimo lieka tuščia ertmė – žandikaulio kaulo tirpimas. Dėl to deformuojasi pats žandikaulis, tokiais atvejais, norint implantuoti trūkstamus dantis, prieš tai reikia atstatyti žandikaulio kaulą, kas dar labiau apsunkina visą procesą. Pasitaiko atvejų, kai greta esantys dantys pasislenka iš savo vietų, kartais tiesiog „nuvirsta“. Taip atsiranda keblumų ir ne tik norint įstatyti danties implantą, tačiau ir atstatyti šalia esančius sveikus dantis į jų vietą.

    Taigi, prieš atliekant implantavimą, specialistas įvertina greta esančių dantų bei žandikaulio būklę. Tam pasitelkiama rentgeno nuotrauka, siekiant nustatyti realią situaciją ir sudaryti gydymo eigos planą. Jeigu yra likusi danties šaknis, ji yra pašalinama ir pradedama ruoštis implantavimui. Tai yra invazinė procedūra, kuri atliekama pasitelkiant nuskausminimą – vietinę nejautrą, dalinę sedaciją arba išskirtiniais atvejais – pilną narkozę.

    Kada implantacija negalima?

    Retai, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet ši procedūra pacientui negalima. Tai yra tam tikros ligos, kaip ūminės širdies ir kraujagyslių ligos, osteoporozė, diabetas ar kitos sudėtingos ligos. Tokiais atvejais prieš dantų implantaciją būtina pasitarti su ligą gydančiais specialistais.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *