Jei išsiliejo gyvsidabris

Dauguma mūsų vis dar namuose naudojame termometrus su gyvsidabrio stulpeliu. Žinome, kad reikia su tokiu temperatūros matuokliu elgtis itin atsargiai, tačiau vis vien gali nutikti taip, jog netyčia jis nukris ir suduš, tad būtina žinoti, ką tokiu atveju reikia daryti, norint apsisaugoti nuo apsinuodijimo.

Gyvsidabris yra toksiškas metalas, kuris garuoja kambario temperatūroje. Jo garai į žmogaus organizmą patenka per kvėpavimo takus, virškinamąjį traktą, odą ir gleivines. Gyvsidabris sukelia ūmų arba lėtinį apsinuodijimą, tad jam išsiliejus būtina kuo skubiau tesingai jį surinkti ir pašalinti iš patalpos.

Jeigu sudaužėte termometrą ir gyvsidabris pasklido ant stalo ar grindų, jokių būdų negalima jo valyti šluoste, nes jis pasklis patalpoje dar greičiau ir plačiau. Jam rinkti pasiruoškite butelį su vandeniu ir sandariu kamščiu, turėkite medinę ar stiklinę lazdelę, guminę kriaušę, voką ar storesnio popieriaus lapą, lipnios juostos arba klijais pateptą popieriaus lapą, 0,2 procentų vandeninio kalio permanganato tirpalo.

Pačius didžiausius gyvsidabrio rutuliukus lazdele sustumkite į voką arba ant storesnio popieriaus ir supilkite į butelį. Tada gumine kriauše susiurbkite mažesnius rutuliukus, o pačius mažiausius lašelius surinkite lipnia juosta ar klijais suteptu popieriumi. Visą surinktą gyvsidabrį supilkite į butelį su vandeniu ir sandariai uždarykite. Paviršių, ant kurio išsipylė gyvsidabris, nuvalykite kalio permanganato tirpalu, patalpas išplaukite ir gerai išvėdinkite. Dėl indo su gyvsidabriu perdavimo kreipkitės į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Jei patalpoje išsiliejo didesnis gyvsidabrio kiekis, galite į ją sugrįžti tik gavę Visuomenės sveikatos centro įvertinimus.

Paskelbta Bendri sveikatos patarimai

2 komentarai

  1. vakar sūnus sudaužė termometrą ir aš pasinaudojau šio straipsnio patarimais, kuriame labai aiškiai ir išsamiai suteikta informacija. Dėkui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.