Skip to content

Kokias intymios higienos primones rinktis?

  Kas leidžia moteriai gaiviai ir saugiai jaustis visos dienos metu? Visų pirma tai tinkamai pasirinktos intymios higienos priemonės: prausiklis, kasdieniniai įklotai bei higieniniai paketai ar tamponai. Ilgą laiką intymiai higienai buvo naudojamas paprastas muilas ir vanduo. Šiandien moters higienai skirtų priemonių, sukurtų pagal odos fiziologiją, pasiūla yra itin plati, todėl kiekviena gali pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka jos individualius poreikius.

  Kaip nepasiklysti higieninių priemonių gausoje?

  Tai gali tapti tikra mįsle: vieni labai gerai sugeria, kiti yra ploni ar spalvoti, treti gerai kvepia ar yra su sparneliais. Visgi ne visos intymios priemonės yra saugios ir gali patenkinti moterų lūkęsčius – jos gali sukelti niežėjimą, odos dirginimą, diskomforto jausmą.

  Taigi, aukštos kokybės įklotai, paketai ar tamponai turi atitikti ne tik estetinius reikalavimus, bet kokybės reikalavimus. Turi būti pagaminti iš natūralių medžiagų, gerai sugerti išskyras ir nedirginti odos.

  Kaip saugiai naudoti higienines priemones?

  Higieninius paketus moterys naudoja menstruacijų metu, po gimdymo, esant gausioms makšties išskyroms (bakterinis vaginitas, kandidozė), naudojant žvakutes, sergant endometrioze. Higieniniai paketai yra gaminami iš sintetinio pluošto, medvilnės arba celiuliozės. Paketai pagaminti iš sintetinio pluošto yra patogūs, tačiau daugumai moterų gali sukelti alergiją. Jei oda paraudo, peršti, atsiranda bėrimas, vadinasi, priemonės yra netinkamos.

  Norint išvengti alergijos ar kitų sveikatos sutrikimų, rekomenduojama juos keisti priemonėmis, kurios pagamintos iš natūralių medžiagų. Higieniniai paketai turi būti keičiami ne rečiau nei kas 3-4 val., priklausomai nuo menstruacijų gausumo. Prieš paketo pakeitimą, rekomenduojama apsiprausti, jei tam sąlygų nėra – naudoti drėgnas servetėles.

  Nėščiųjų higiena

  Tyrimų duomenimis net 80 proc. persileidimų ir priešlaikinių gimdymų priežastis buvo makšties infekcijos.

  Dėl to būsimos mamos intymiai higienai turėtų skirti ypatingą dėmesį:

  • reikėtų reguliariai lankytis pas gydytoją ginekologą ir pasidaryti makšties pH nustatymo tyrimus
  • norint išsaugoti natūralią “tos vietos” aplinką, prausimuisi geriausia naudoti tik specialias bekvapes, neutralaus pH priemones
  • pajutus nemalonius pojūčiams – deginimą ar niežulį, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją

  Intymi higiena prasidėjus menopauzei

  Prasidėjus menopauzei ir atsiradus hoirmoniniams pokyčiams, keičiasi intymios srities pH pusiausvyra, padažnėja suerzinimai ir susilpnėja atsparumas uždegimams bei infekcijoms.

  Norint išvengti problemų reikia rinktis tokią priežiūros priemonę, kurios pH atitinka intymiosios zonos rūgštingumą klimakteriniu periodu bei, kurios reguliarus naudojimas mažina odos išsausėjimą, infekcijų ir niežulio riziką. Tokiu poveikiu pasižymi prausikliai, savo sudėtyje turintys pieno rūgšties, čiobrelių ekstrakto ir bisabololio – ramunėlių eteriniuose aliejuose randamos veikliosios medžiagos, raminančios odą ir turinčios priešuždegiminį poveikį.

  1 thought on “Kokias intymios higienos primones rinktis?”

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *