Skip to content

Ar muilas gali pažeisti odą?

    Jei tikrai rūpinatės savimi, parduotuvėje perskaitę kosmetinių priemonių sudėtį turbūt ne kartą padėjote jas atgal ant lentynos. Gausybė mums ir netgi mūsų vaikams siūlomų higienos priemonių pilnos konservantų, sintetinių kvapų, dažiklių, įvairių „putoklių“ ir gana kenksmingų cheminių medžiagų. Tai odą veikia neigiamai. Tad nenuostabu, kad po kiek laiko ima kamuoti alergijos ar kitos sunkesnės ligos. Nors muilas žinomas kaip pagrindinė higienos priemonė, tačiau jau kurį laiką vyrauja nuomonė, kad muilas kasdienei odos, ypač veido, priežiūrai netinka.

    Apie muilą

    Muilas nuo seniausiųjų laikų naudojamas švarai palaikyti. Jis gaminamas iš gyvūninių ir augalinių riebalų bei cheminių komponentų: šarmų, kvapiųjų medžiagų ir įvairiausių priedų. Tačiau muilu odos geriau neprausti. Mat mūsų odą dengia apsauginė rūgšti plėvelė, sauganti ją nuo neigiamo aplinkos poveikio, bakterijų bei virusų. Muilas suardo šią apsauginę plėvelę ir keičia normalų odos rūgštingumą (pH). Oda netenka vandens ir sausėja, šerpetoja – galiausiai sensta anksčiau laiko. Nusiprausus muilu, oda net apie 2–8 val. (tai priklauso nuo muilo kokybės) gali likti atvira žalingam aplinkos poveikiui, todėl iš karto joje pradeda daugintis ligas sukeliantys mikrobai.

    Be to, muilui reaguojant su vandenyje esančiomis mineralinėmis medžiagomis, išsiskiria nuosėdos, užkemšančios poras. Tuomet odoje besigaminantys riebalai negali patekti į jos paviršių, kuris džiūsta ir tampa pažeidžiamas, dirglus.

    Todėl muilą, kaip ir visas higienos ar kosmetikos priemones, muilą reikia rinktis pagal savo odos tipą. Kokį muilu prausitės – kietu ar skystu, neturi didelės reikšmės, svarbu pritaikyti jį savo odos tipui ir nepamiršti jo naudoti apskritai. Beje, asmens higienai nenaudokite ūkino muilo, nes ūkinio muilo sudėtyje yra labai daug šarmų, jis „nedraugiškas“ odai, todėl tinka tik skalbimui.

    Kokį pasirinkti?

    Geriausiai mūsų odai tinka neutralios reakcijos (pH 5,5) muilas, nes jis tausoja neutralią rūgščios reakcijos odos dangą. Jei oda riebi, spuoguota, tinka įvairūs muilai, nes reikia pašalinti didesnius odos riebalų kiekius, bet patartina rinktis ne šarminius muilus.

    Galima rinktis natūralų muilą. Natūralus muilas leidžia tinkamai rūpintis savo oda, kūno švara, higiena ir tausoti gamtą. Jame ne tik nėra jokių naftos produktų, bet ir jokių gyvulinės kilmės komponentų, todėl galima sakyti, jog tai vegetariškas muilas. Pagrindinė jo sudedamoji dalis – saponifikuoti augaliniai aliejai: alyvuogių (suteikia muilui minkštumo), palmių (leidžia išgauti tvirtumą), saulėgrąžų (muilo putos būna tankios ir standžios). Papildomai į natūralius muilus dedama vaistažolių, aromatinių eterinių aliejų.

    Taip pat galima įsigyti muilų, skirtų intymiajai higienai. Tai dar švelniau veikiantys ir mažiau dirginantys muilai, kas ypač svarbu, nes jie kontaktuoja ne su oda, o su gleivinėmis, kurios itin jautrios didesnės koncentracijos cheminių medžiagų poveikiui.

    Ir dar. Rinkdamiesi parduotuvėje muilą ar kitą higienos priemonę, visuomet atidžiai perskaitykite gaminio sudėtį. Pagalvokite apie savo odą ir tinkamai ja rūpinkitės.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *