Skip to content

Gingivitas: kaip atpažinti, gydyti ir užkirsti jam kelią?

  gingivitas burnos ertmes problemos

  Gingivitas – viena iš labiausiai paplitusių burnos ertmės problemų. Tai pradinės stadijos dantenų uždegimas, kurį sukelia bakterijos, esančios burnos ertmėje. Nors gali būti lengvai išgydomas, uždelsus gingivitas gali sukelti rimtesnes burnos sveikatos problemas. Todėl svarbu žinoti, kaip jį atpažinti ir tinkamai gydyti.

  Gingivito simptomai

  Gingivito atpažinimas yra pirmas žingsnis siekiant užkirsti kelią jo progresavimui į periodontitą – rimtesnę dantenų ligą, kuri gali lemti dantų netekimą. Štai keli pagrindiniai gingivito simptomai:

  • Dantenų paraudimas ir patinimas. Sveikos dantenos yra rausvos spalvos ir tvirtai prigludusios prie dantų. Gingivito atveju jos tampa ryškiai raudonos, jautrios ir patinsta.
  • Kraujavimas plaunantis dantis šepetėliu ar naudojant tarpdančių siūlą. Tai vienas iš labiausiai paplitusių gingivito požymių.
  • Blogas burnos kvapas. Nepašalintos bakterijos gali sukelti nemalonų burnos kvapą.
  • Nedidelis dantenų atsitraukimas. Ilgainiui dantenos gali šiek tiek atsitraukti nuo dantų.

  Pastebėjus šiuos simptomus, reikėtų nedelsti ir kuo skubiau kreiptis į odontologą.

  Gingivito priežastys

  Pagrindinė gingivito priežastis – netinkama arba nepakankama burnos higiena. Nereguliarus dantų valymas ir tarpdančių siūlo nenaudojimas leidžia bakterijoms kauptis ant dantų ir formuotis dantų akmenis, kurie dar labiau skatina uždegimą. Gingivito riziką taip pat gali padidinti tam tikri sveikatos sutrikimai, rūkymas, nėštumas ir tam tikri vaistai.

  Gydymas ir prevencija

  Gingivito gydymas dažniausiai apima geresnę burnos higieną ir reguliarius vizitus pas odontologą. Profesionalios burnos higienos metu gali būti pašalinami dantų akmenys ir apnašos, kurios sukelia uždegimą. Be to, odontologas gali rekomenduoti naudoti tam tikras burnos priežiūros priemones, padedančias kontroliuoti bakterijų kiekį burnos ertmėje.

  Svarbu pastebėti, kad negydomas gingivitas gali progresuoti į periodontitą, o šis sukelti dantų netekimą. Tokiu atveju, siekiant atkurti estetišką ir funkcionalią šypseną, dažniausiai prireikia dantų protezavimo. Žinoma, geriausia, kad pavyktų to išvengti. Priešingu atveju veiksmingas sprendimas galėtų būti profesionalus dantų protezavimas Vilniuje ar kitame mieste.

  Gingivitas – tai įspėjamasis signalas, rodantis, kad reikia skirti daugiau dėmesio savo burnos sveikatai. Reguliari burnos higiena, sveikas gyvenimo būdas ir reguliarūs vizitai pas odontologą yra raktas į sveikas dantenas ir gražią šypseną. Taigi, neignoruokite pirmųjų gingivito požymių ir kreipkitės į odontologą, kad išlaikytumėte optimalią burnos sveikatą.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *