Skip to content

Gimdymas per Cezario pjūvį

  Šiai laikais nemažai moterų įsitikinę, jog kūdikiui, o taip pat ir jo mamai bus geriau, jei vaikelis gims ne natūraliu būdu, o Cezario pjūvio operacijos metu. Ir nemažai moterų būtent tokiu būdu ir pagimdo. O ką mes žinome apie šią operaciją, kuri atliekama kūdikiui pasibeldus į šį pasaulį?

  Cezario pjūviu ši operacija pavadinta todėl, jog pagal kai kuriuos istorinius šaltinius tokiu būdu  gimė vienas iš Romos imperatorių. Kiti šaltiniai tvirtina, jog Romos imperatoriaus Cezario laikais tokias operacijas darydavo mirusioms gimdyvėms, kad galėtų išgelbėti kūdikį.

  Cezario pjūviu gydytojai akušeriai – ginekologai vadina operaciją, kurios metu pro pilvo ir gimdos sienelės pjūvį ištraukiamas vaisius ir placenta. Cezario pjūvio metu vaikelis gimsta maždaug per penkias minutes.

  Gimdymas per Cezario pjūvį gali būti pasirinktas netikėtai prasidėjus natūralaus gimdymo komplikacijoms, kurios gali sukelti pavojų gimdyvės ar vaisiaus gyvybei arba planuojamas iš anksto. Dažniausiai gimdymo komplikacijos kyla tuomet, kai į gimdyvės dubenį yra nusileidusi ne vaisiaus galvutė, o jo pėdutės ar sėdynė.

  Taip pat Cezario pjūvis gali būti neišvengiamas, jei vaisiaus galva atlošta atgal, arba kai vaisius gimdoje guli skersai. Taip pat atlikti Cezario pjūvį gydytojai gali nuspręsti ir tada, jeigu užsitęsia natūralus gimdymas arba jei iškrenta virkštelė. Jei neatitinka vaisiaus ir gimdyvės dubens matmenys, kad natūralaus gimdymo metu netraumuoti vaisiaus, taip pat atliekamas Cezario pjūvis. Kitais atvejais ši operacija atliekama skubiai, jei gresia pavojus vaikelio arba gimdyvės sveikatai ir gyvybei.

  Gydytojai iš savo praktikos pastebėjo, jog kuo vyresnė moteris gimdo pirmagimį, tuo didesnė tikimybė, jog jai reikės atlikti Cezario pjūvį.

  Cezario pjūvio operacija nėra labai pavojinga, tačiau jos metu, kaip ir per kitas operacijas, gali sutrikti gimdyvės kraujotaka, ji gali netekti daug kraujo arba užsikrėsti infekcijomis. Pavojus gali kilti ir vaisiui.

  Todėl prieš svarstant, kas geriau – natūralus gimdymas ar Cezario pjūvio operacija, reikia žinoti, su kokiomis problemomis galima susidurti. Tokiu būdu gimdymui reikia ruoštis iš anksto. Ir svarbu ne tik fizinės sveikatos parengimas šiam nepaprastam gyvenimo įvykiui, bet ne mažiau svarbu pasirengti psichologiškai. Juk atsakomybė yra dvigubai didesnė: ir už mamą, ir už kūdikį.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *