Skip to content

Cezario pjūvis

  Cezario pjūvis – tai operacija, per kurią pro pilvo ir gimdos sienelės pjūvį ištraukiamas vaisius ir placenta. Gimdymas Cezario būdu gali būti planuojamas iš anksto arba gali būti netikėtai pasirinktas prasidėjus natūralaus gimdymo komplikacijoms.

  Cezario pjūviu ši operacija pavadinta todėl, jog manoma, kad taip gimė vienas Romos imperatorių. Kiti šalotiniai teigia, jog Cezario laikais tokias operacijas darydavo mirusioms gimdyvėms siekiant išgelbėti kūdikį.

  Cezario pjūvio operacija trunka apie valandą, tačiau vaikas gimsta jau maždaug po 5 minučių. Gydytojas atveria pilvo dangalus ir gimdą. Kai gimsta vaikas, pašalinama placenta ir praplečiami natūralūs gimdymo takai, kad galėtų nutekėti lochijos, kaip ir po natūralaus gimdymo.

  Kokiais atvejais atliekamas Cezario pjūvis?

  Šis gimdymo būdas pasirenkamas tuomet, kai norima išvengti natūralaus gimdymo komplikacijų, kurios gali sukelti pavojų gimdyvės ar vaisiaus gyvybei. Dažniausiai gimdymo komplikacijų būna tuomet, kai yra sėdyninė pirmeiga, t.y. kai į dubenį yra nusileidusi ne vaisiaus galvutė, o jo pėdutės ar sėdynė. Taip pat Cezario pjūvis gali būti neišvengiamas, jei vaisius eina veidine pirmeiga, t.y. galva atlošta atgal, arba kai vaisius yra skersinėje padėtyje, t.y. kai gimdoje kūdikis guli skersai. Taipogi, gydytojo sprendimą užbaigti operaciniu būdu gali nulemti ir jeigu užsitęsia natūralus gimdymas arba jei iškrenta virkštelė. Jei yra neatitikimas tarp vaisiaus ir moters dubens matmenų, manoma, kad natūralaus gimdymo metu vaisius gali būti traumuojamas, tad dažniausiai daromas Cezario pjūvis.

  Skubiai reikia atlikti Cezario pjūvį, jei plyšusi vaisiaus vandenų pūslė. Kartais operaciniu būdu išimti mažylį tenka, kai anksčiau laiko atsidalija placenta ar kai ji yra tokioje gimdos vietoje, kur jos neturėtų būti. Cezario pjūvį gali tekti atlikti ir tuomet, kai motina serga cukriniu diabetu ar eklampsija. Eklampsija – tai pavojinga nėščiųjų liga, kuriai būdingas padidėjęs kraujospūdis, sąmonės netekimas ir traukuliai.

  Cezario pjūvio operacija taip pat dažniausiai atliekama, kai nėštumas daugiavaisis. Taip pat galima teigti, jog kuo vyresnė moteris gimdo pirmagimį, tuo didesnė tikimybė, jog jai reikės atlikti Cezario pjūvį. Šis pjūvis nėra atliekamas moters stresui sumažinti ar jos patogumui.

  Galimos komplikacijos

  Cezario pjūvio operacija nėra pavojinga, tačiau pavojus motinai Cezario pjūvio metu daugiausiai siejamas su bendrinės nejautros naudojimu. Gali sutrikti motinos kraujotaka, ji gali netekti daug kraujo ar užsikrėsti kokia nors infekcine liga. Pavojus gali kilti ir vaisiui. Natūralaus gimdymo metu dėl didelio slėgio siauruose gimdymo takuose iš vaiko plaučių išstumiami vaisiaus vandenys, o atliekant Cezario pjūvio operaciją to nebūna, tad iš pradžių tokiu būdu gimę naujagimiai sunkiai kvėpuoja. Gali atsitikti ir taip, jog bendrinei nejautrai sukelti vartojami vaistai slopina naujagimio kvėpavimą.

  2 thoughts on “Cezario pjūvis”

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *