Batai gali būti įvairių negalavimų priežastimi

Dauguma mūsų batus renkasi ne itin atidžiai ir rūpestingai. O vertėtų praleisti daugiau laiko parduotuvėse renkantis apavą, nes būtent dėl jo kartais gali atsirasti tam tikrų ligų ir negalavimų. Taip pat nepamirškite, jog kai temperatūra lauke yra minusinė, reikia avėti tinkamus batus, kurie yra pritaikyti būtent šaltajam metų laikui. Vaikščiojimo lauke žiemą su pavasariniais batais pasekmės gali būti rimtos ligos, kurių tikrai nė vienas nenorite.
Pralaidžiausi batai ligoms yra tie, kurių pade yra skylių, ar padas šiek tiek atsilupęs nuo bato. Toks apavas lengvai praleidžia vėją, šaltį ir užklupus sniegui ar lietui kiaurai persunkia jūsų kojines bei kojas. Jeigu jums būtent taip ir nutiko, grįžę namo įmerkite kojas į karštą vonelę su jūros druska.
Žiemą avint nežieminiais batais padidėja pavojus susirgti peršalimo ligomis ir ne tik. Gali sutrikti skrandžio ir žarnyno funkcija, prasidėti šlapimo pūslės uždegimas, galvos skausmai, reumatinės ligos, moterims gresia mažojo dubens organų ligos. Todėl žiemą vaikščiokite tik su šiltu, sandariu šiam sezonui skirtu apavu.
Įvairių ligų priežastimi gali tapti ne tik nepakankamai šilti, tačiau ir seni batai. Nunešioti batų padai gali būti nugaros, kryžmens, kelio sąnarių ir net sprando skausmų priežastis, taip pat gali atsirasti sunkiai pataisomų laikysenos problemų, dėl kurių senatvėje pradeda kankinti įvairūs skausmai. Todėl senus, sunešiotus batus netaupydami keiskite naujais, o vyresnių vaikų sudėvėtų batų neperduokite jaunesniems vaikams.
Pirkdami batus, labai gerai juos pasimatuokite ir įsitikinkite, ar jie nespaudžia bei ar nėra per maži. Dėl tokių batų trūkumų, kad ir kaip bebūtų keista, silpnėja imuninė žmogaus sistema, padidėja polinkis sirgti peršalimo ligomis. Be to, per maži batai gali tapti netaisyklingos laikysenos, stuburo pažeidimų ir sąnarių ligų priežastimi.
Moterims dėvint per ankštus batus aukšta pakulne, suplokštėja skersinis pėdos skliautas, o dėl to gali užeiti pado skausmai, atsirasti skausmingų nervinių mazgų ar kojų pirštų pakitimų.
Taigi, brangieji, nuo šiol į batų pirkimą žiūrėkite rimčiau. Ir taip pat peržiūrėkite savo batelių kolekciją ir išmeskite senus, susidėvėjusius batus, kad nekiltų jokių sveikatos sutrikimų. 

Paskelbta Bendri sveikatos patarimai

1 komentaras

  1. Perskaiciau straipsni ir jo autorei visiskai pritariu, kadangi turiu problemu su pedomis, tai stengiuosi avaline rinktis tokia, kuri butu patogi ir nevargintu koju, bei kitu organu.Bet, deja, esu labai nusivylusi avalines gamintojais, nes ju pasiula orientuota jaunimui, o ir mados tokios, kad dazniausiai kenkia sveikatai. Gal jiems geriau butu ne madu vaikytis, o, kad zmones butu sveiki ir su malonumu devetu ju gaminta avalyne. Sekmes gamintojams, perkanties istvermes ieskant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.