Atsargiai ant ledo!

Žiema – toks metų laikas, kai šalta ir slidu. O kai slidu, tai, be abejo, ir pavojinga mūsų sveikatai. Didžiausi pavojai žiemą mūsų tyko, žinoma, ant užšalusių tvenkinių, ant kurių vos paspaudus šaltukui mėgsta pabėgioti ir pačiuožinėti vaikai arba pasivaikščiti drąsūs suaugusieji. Būtent jiems ir skirtas šis straipsnis, kuriame paaiškinsime, kaip išvengti nelaimės arba ką daryti, jei ji vis dėlto ištinka.

Prieš lipdami ant užšalusio vandens telkinio, apsidairykite, ar nėra kur jau praminto takelio ar pėdų, ir geriau eikite jomis. Taip pat patartina turėti lazdą, kuria eidami galėtumėte patikrinti ledo tvirtumą. Jeigu ledu eina kelių žmonių grupė, stenkitės, kad atstumai tarp jūsų būtų bent 5 metrai. Neikite per užpustytas užšalusio tvenkinio vietas, nes po sniegu gali būti visiškai plonas ledas.

Jei vis dėlto įlūžote, ropškitės ant ledo į tą pusę, iš kurios atėjote. Pasistenkite kiek galima labiau krūtine užgulti ledą, o paskui atsargiai ant jo užkelti vieną koją, tada kitą. Išlipę bėkite, kad sušiltų kūnas ir kuo greičiau pasiekite kokią nors šiltą patalpą.

Jei pamatėte skęstantį žmogų ar įlūžo jūsų draugas, šaukite jam, kad atskubate į pagalbą, tai suteiks žmogui vilties išsigelbėti. Prie įlūžimo vietos artinkitės šliauždami, plačiai ištiesę rankas. Būtų gerai, jeigu rankose turėtumėte kokią lentą ar pagalį. Ištieskite skęstančiajam lentą, numeskute virvę, šaliką ar diržą, kad jis galėtų įsikibti. Ištraukę žmogų ant ledo, kuo skubiau šliaužkite nuo ledo ir nugabenkite skendusįjį į šiltą patalpą, girdykite karšta arbata, ištrinkite kūną, perrenkite sausais rūbais ir, jei reikia, suteikite pirmąją pagalbą.

Paskelbta Bendri sveikatos patarimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.