Skip to content

Apsinuodojimas grybais – saugokitės

  Rudo – grybų ir grybautojų metas. Tačiau prieš išsiruošiant ieškoti grybų, pirma reikėtų su jais susipažinti. Neužtenka tik žinoti, kaip atrodo musmirė, nes yra dar daug kitų grybų nuo kurių galima ne tik apsinuodyti, bet ir numirti.

  Dažniausiai apsinuodijama dviejų rūšių grybais. Pirmoji rūšis – tai ne itin nuodingi grybai, kuriuose esančios medžiagos sudirgina virškinamąjį traktą. Suvalgius tokių grybų, po kelių valandų prasideda skrandžio ir pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas, viduriavimas. Tokiu atveju būtina išplauti skrandį ir atstatyti skysčių pusiausvyrą organizme. Apsinuodijus blyškiąja musmire galima net mirti. Nuodingosios medžiagos pažeidžia inkstus ir kepenis. Apsinuodijimo požymiai iš pradžių būna tokie patys, kaip ir apsinuodijus pirmosios rūšies grybais, tačiau vėliau prasideda gelta, sutrinka kepenų veikla, sutrinka kraujo krešėjimo sistema, nustoja funkcionuoti inkstai. Tad jei jaučiate, jog apsinuodijote grybais, nedelsdami kreipkitės į gydytojus.

  Taipogi, grižę iš miško, gerai apžiūrėkite savo kūną, ar nėra kur įsisiurbusių erkių. Jei radote erkę, kreipkitės į gydytojus, nes šie vabzdžiai perneša pavojingų ligų sukėlėjus. Vienintelė erkinio encefalito profilaktikos priemonė yra skiepai. Skiepytis geriausia yra rudenį, vėliausiai – anksti pavasarį.

   

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *