Akių profilaktika

Šiuolaikiniame kompiuterizuotame pasaulyje, akių ligos tampa vis dažnesne problema. Ypač pastaraisiais metais pagausėjo susirgimų katarakta – didelio laipsnio akies lęšiuko susidrumstimas ir spalvos pasikeitimas, dėl kurio sumažėja regėjimo aštrumas arba galima net išvis apakti. Šios akių ligos atsiradimo priežastys yra natūralus žmogaus senėjimo procesas, intensyvūs saulės spinduliai, oro, vandens ir maisto užterštumas bei kitos. Katarakta atsiranda ir tuomet, kai žmogaus akies lęšiukas nesukaupia pakankamai vitamino C. Todėl norint apsisaugoti nuo to, reikia, kad organizmas su maistu gautų pakankamai vitamino C. Tačiau tam, kad akys būtų visiškai sveikos, dar labai reikalingi yra ir vitaminai A bei E. Taigi, jeigu norite apsisaugoti nuo kataraktos ir kitų akių ligų:

  • kasdien sukramtykite po 2 morkas – tai puikus vitamino A šaltinis;
  • valgykite rupaus malimo miltų produktus su sėlenomis, nes juose gausu vitamino E;
  • kasdien suvalgykite po 2 apelsinus arba 2 kivius, arba 1 papriką – taip gausite pakankamą vitamino C dienos normą.

Be to, nepamirškite saugoti akis nuo ryškios saulės šviesos, nešiokite akinius nuo saulės ne tik vasarą, bet ir pavasarį bei žiemą, kai įkyriai spigina saulė.

Tiems, kurie daug laiko praleidžia prie kompiuterio, vertėtų žinoti, jog atstumas nuo akių iki monitoriaus turi būti 70 centimetų, o nuo akių iki klaviatūros 30 – 40 centimetrų. Taip pat kompiuteriu patartina dirbti ne ilgiau kaip tris valandas per dieną ir rekomenduojama naudoti skystųjų kristalų monitorių, kuris mažiau spinduliuoja, todėl ir mažiau kenkia akims. Taip pat kas 15 minučių intensyvaus darbo kompiuteriu pailsinkite akis ir kuo dažniau mirksėkite, nes žiūrint į monitorių labai sausėja akių gleivinė.

Beje, rūkantiesiems dukart greičiau išsivysto trumparegystė negu nerūkantiesiems, tad jeigu galite nerūkyti, tai ir nerūkykite.

Paskelbta Bendri sveikatos patarimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.