Skip to content

Spanguolių nauda sveikatai

    Spanguolės dažniausiai naudojamos įvairių padažų ir gėrimų gamybai, o džiovintos puikiai tinka troškiniams ir desertams pagardinti.
    Istorikai mano, kad prie spanguolių vartojimo išpopuliarinimo labiausiai prisidėjo indėnai, kurie jas naudojo ne tik maistui, bei medicinos tikslais, bet taip pat ir gamino dažus drabužių ir anklodžių dažymui.

    Jei kalbėtume apie sveikus maisto produktus, spanguolės tikrai atsidurtų sąrašo viršūnėje, nes jose gausu svarbių maistinių medžiagų ir antioksidantų, kurie dažnai vadinami "super maistu". Jau nekalbant, apie tai, kad viename spanguolių puodelyje yra tik 25 kalorijos!
    Spanguoles patariama vartoti ir medicininiais tikslais, nes jos mažina šlapimo takų infekcijos riziką, veikia kaip puiki prevencija tam tikroms vėžio rūšims, pagerina imuninės sistemos funkcijas, mažina aukštą kraujo spaudimą ir t.t.
    Šiandien medicinos specialistai rekomenduoja spanguoles įtraukti į kasdienę savo mitybą, taip sumažinant įvairių susirgimų riziką. Jas rinktis sveika, nes:
    – Spanguolėse yra daug vitaminų ir maistinių medžiagų;
    – Spanguolės yra geras vitamino C, ląstelienos ir vitamino E šaltinis.
    Vitaminas C – galingas natūralus antioksidantas, kuris padeda apsisaugoti nuo žalingų laisvųjų radikalų, taip pat didina organizmo atsparumą infekcinėms ligoms.
    Didelis ląstelienos kiekis yra susijęs su gerokai mažesne rizika susirgti koronarine širdies liga, insultu, hipertenzija, cukriniu diabetu, nutukimu ir tam tikromis virškinimo trakto ligomis. Įrodyta, kad didesnis skaidulų suvartojimas sumažina kraujo spaudimą ir cholesterolio kiekį kraujyje.
    Vitaminas E – riebaluose tirpus antioksidantas, dalyvauja imuninės sistemos funkcijų gerinime, kurios gali padėti išvengti arba atidėti susirgimus lėtinėmis ligomis, susijusiomis su laisvaisiais radikalais.
    Spanguolėse taip pat yra vitamino K, mangano ir daug įvairių augalinės kilmės medžiagų, kurios padeda apsaugoti organizmą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Taip pat pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios puikiai veikia kaip prevencinė priemonė prieš vežį.
    Spanguolės užkerta kelią šlapimo takų infekcijoms, ypač dažnai pasikartojančioms. Aukšto lygio proanthocyanidins ( PACS ) spanguolėse padeda sumažinti kai kurių bakterijų kaupimąsi ant šlapimo takų sienelių, savo ruožtu kovoja su infekcijomis.
    Širdies ir kraujagyslių ligos. Kai kurie faktai įrodo, kad spanguolių polifenoliai gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką ir užkirsti kelią trombocitų susidarymui.
    Vėžys. Tyrimais įrodyta, kad spanguolės lėtina naviko progresavimą, kovoja su prostatos, kepenų, krūties, kiaušidžių ir storosios žarnos vėžiu.
    Dantys. Tie patys proantocianidinai spanguolėse padeda išvengti bakterijų kaupimosi burnoje, todėl puikiai pasitarnauja burnos higienos priežiūroje. Spanguolės taip pat gali būti naudingos užkertant kelią dantenų ligoms.
    Spanguolių gimtine laikoma Šiaurės Amerika, kurių ūkiuose auginama apie maždaug 40.000 ha. Šviežios spanguolės skinamos rugsėjo ir spalio mėnesiais, todėl ruduo yra geriausias laikas, norintiems mėgautis šviežiomis uogomis. Jos gali būti laikomos šaldytuve iki dviejų mėnesių, taip pat gali būti užšaldomos vėlesniam naudojimui.
    Spanguolės taip pat galima vartoti džiovintas arba marinuotas skardinėse. Patikrinkite ingredientus etiketėje ir įsitikinkite, kad produkto sudėtyje yra tik spanguolės, be jokių nereikalingų priedų.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *