Skip to content

Ką gali keturkojai daktarai?

    Jie yra ištikimiausi žmogaus draugai, ir net sunkiausią valandą būna šalia. Jau vien tai turi terapinį poveikį. Tačiau keturkojai bičiuliai medicinoje tampa vis svarbesni. Jie padeda žmogui fiziškai ir dvasiškai. Tas, kuris šalia savęs turi tokį bičiulį, yra laimingesnis, sveikesnis, ilgiau gyvena ir daug rečiau kreipiasi į gydytojus.

    Šuo priverčia šeimininką bet kokiu oru išeiti į lauką ir netgi pabėgioti, pažaisti. Be to, augintinis sugeba ne kartą prajuokinti, o su žmonėmis nemėgstančiam bendrauti vienišiui visada palaiko draugiją, dalijasi švelnumu ir padeda atsipalaiduoti. Glostant šuns kailį sumažėja kraujospūdis, pulso dažnis, stabilizuojasi kraujotaka, sumažėja skausmas, atsipalaiduoja raumenys. Tai savo ruožtu sumažina stresą, padeda greičiau užmigti, stiprina žmogaus imuninę sistemą.

    Šunys myli žmogų nepriklausomai nuo jo išvaizdos, amžiaus ir padėties – tai vaistai, kurių nenusipirksi jokioje vaistinėje. Senesniems žmonėms šuo padeda ištverti vienatvę.

    Šunys yra ir puikūs psichologai. Jie padeda nustatyti psichinių ligų diagnozę ir padeda jas gydyti, nes šunys itin jautrūs žmogaus dvasinei būklei. Bendraudami su gyvūnais, psichikos ligomis sergantieji vėl įgyja pasitikėjimo savimi, atgauna gyvenimo džiaugsmą, atsikrato baimių ir išsivaduoja iš depresijos gniaužtų. Netgi autizmu sergantys vaikai ir suaugusieji gauna daug teigiamų emocijų ir atsiveria aplinkai. Autistai visada išreiškia tikrus jausmus, o šunys taip pat bendrauja tiesiogiai, sąžiningai ir be jokių gudravimų.

    •    Specialiai išmokyti šunys padeda akliesiems ir kurtiesiems jų gyvenamojoje aplinkoje bei lauke. Šunys parodo kurtiesiems čirškiantį žadintuvą, telefoną, durų skambutį.
     
    •    Neįgaliesiems šunys paneša ir atneša įvairius daiktus, atidaro duris, padeda apsipirkti.
     
    •    Šunys gali užuosti vėžį! Amerikos specialistai nustatė, kad pagal žmogaus iškvepiamą orą šie keturkojai gali užuosti plaučių ir krūties vėžį.
     
    •    Šunys gali nujausti ligų priepuolius. Augintiniai gali įspėti cukriniu diabetu ar epilepsija sergančius žmones apie gresiantį priepuolį. Gyvūnai pavojų pajunta gerokai anksčiau negu patys pacientai: jie loja, drasko duris ir žadina šiuos ligonius. Šunys specialiai išmokomi prieš priepuolį duoti epilepsija sergantiems žmonėms atitinkamus signalus.
     
    •    Keturkojai pailgina gyvenimą. Kanados mokslininkai nustatė, kad širdies infarktą patyrę žmonės turi kur kas daugiau vilties išgyventi, jei namuose turi šunį.  

    Ir dar. Širdies ligas ligoninėje besigydantys pacientai sveiksta greičiau, jeigu juos lanko šunys.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *