Skip to content

Gydomosios vaistažolių vonios

    Gulėti karštoje vonioje – tikras malonumas. O ar pagalvojote, kad tas malonumas gali dar ir malšinti įvairius skausmus, gydyti nuo kai kurių ligų ir raminti visą kūną? Tereikia keleto ingridientų…

    Ramunėlių žiedų ir stiebelių vonia

    Gydo stuburo ligas, malšina skausmą bei spazmus. 300 g žaliavos užpilti 5 litrais verdančio vandens, 2 val palaukti ir perkošus supilti į vonią.

    Takažolės vonia

    Gydo stuburo osteochondrozę ir poliartritą, malšina uždegiminius procesus. 300 g takažolės užpilti 5 litrais verdančio vandens ir uždengus palaikyti 2 valandas. Perkošus supilti į vonią.

    Šalavijų lapų vonia

    Gydo poliartritą, išiją, kontraktūrą (judesių sumažėjimą), malšina uždegiminius procesus ir skausmą. 200 g šalavijo lapų užpilti 5 litrais verdančio vandens, 2 valandas palaukti ir supilti į vonią. Vandens temperatūra iš pradžių turi siekti 34 laipsnius, o vėliau ji sumažinama iki 26 laipsnių.

    Gelsvės vonia

    Gerina kraujo apytaką, malšina neuralginius skausmus. 40 – 50 gramų gelsvės užplikyti 4 – 6 litrais verdančio vandens. Po 30 minučių perkošti ir supilti į vonią. Vandens temperatūra turi būti apie 37 laipsnius. Procedūros trukmė 15 – 20 minučių.

    Lakišiaus vonia

    Efektyviai gydo alergijas. 4 valgomus šaukštus susmulkintos žolės užpilti 1 litru verdančio vandens ir palaikius 15 minučių supilti į vonią. Rekomenduojama vandens temperatūra 37 – 38 laipsniai. Vonios daromos kasdiend arba kas antrą dieną, trukmė – 20 minučių. Gydymo kursas – 10 procedūrų.

    Čiobrelio vonia

    Gerai slopina skausmą, uždegimus, ramina, ši vonia taip pat taikoma raumenų, sąnarių ir periferinių nervų kamienų ligoms gydyti. 100 gramų paprastojo čiobrelio žolės užplikyti 5 litruose karšto vandens ir 15 minučių pavirti ant silpnos ugnies. 2 valandas palikti pritraukti ir po to supilti į vonią, kurioje vandens temperatūra 37 – 38 laipsniai. Gydytis kas antrą dieną po 15 minučių. Gydymo kursas 5 – 6 dienos.

    Varpinių augalų vonios

    Malšina spazmus. 1 – 1,5 kilogramo žiedelių užpilti 5 litrais šalto vandens, pusę valandos pavirinti, perkošti ir supilti į vonią.

    Ajerų šaknų vonia

    Gydo sąnarių ir stuburo skausmus. 250 gramų ajerų šakniastiebių užpilti 3 litrais šalto vandens, užvirinti ir supilti į vonią. Vandens temperatūra turėtų būti apie 35 – 37 laipsnius.

    Ąžuolo, eglių žievės vonia

    Gydo reumatą, lėtines odos ligas, neuralgiją, ramina, stiprina organizmą. 1 kilogramą susmulkintos žievės užpilti 5 litrais vandens, 30 minučių pavirinti, perkošti ir supilti į vonią.

    Kaštonų vaisių vonia

    Gydo neuralgiją, reumatą, periferinės kraujotakos sutrikimus, padidina kapiliarų atsparumą ir neleidžia formuotis trombams, malšina niežulį. 1 – 1,5 kilogramo maltų kaštono vaisių užpilti 5 litrais šalto vandens, 30 minučių pavirti, perkošti ir supilti į vonią.

    1 thought on “Gydomosios vaistažolių vonios”

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *