Skip to content

Neaiškaus lysimo priežastys

    Dauguma žmonių nėra patenkinti savo kūno svoriu ir norėtų suliesėti. Tačiau jei žmogus nesistengdamas per 5 – 6 mėnesius netenka apie 10 % savo kūno svorio, į tai negalima numoti ranka ar juo labiau džiaugtis pasiektais rezultatais.

    Priežastys, sukeliančios lysimą:

    Patologinio lysimo priežastys gali būti labai įvairios. Tačiau visos jos nieko gero nežada.

    Žmogaus organizmas gali nepakankamai gerai įsisavinti maistą dėl žarnyno, skrandžio, kepenų ir kasos ligų. Tam tikrais tarpsniais didelį kūno svorio mažėjimą gali sąlygoti piktybiniai navikai, infekcinės ligos ar psichologinio pobūdžio sutrikimai ir problemos.

    Lysimą gali sukelti ir aibė kitų ligų, kurias čia ir išvardinsime.

    Padidėjusi skydliaukės funkcija

    Šia liga sergama, jei sutrinka normali skydliaukės veikla. Smarkiai suintensyvėjus skydliaukės aktyvumui labai paveikiamas žmogaus organizmas ir per trumpą laiką sunaudojamos visos natūralios riebalų atsargos. Žmogus tampa labai nervingas, gausiai prakaituoja, padažnėja jo pulsas, jis lysta.

    Cukrinis diabetas

    Sergant cukriniu diabetu (ypač jauniems žmonėms) gali labai staigiai nukristi svoris. Svarbiausi šios ligos požymiai: didelis troškulys ir gausus šlapinimasis, kai per parą išskiriama 5 – 6 litrai šlapimo. Kartais su šlapimu pasišalina ir apie pusę kilogramo cukraus.

    Adisono liga

    Tai lėtinis antinksčių žievės nepakankamumas, prasidedantis greitu nuovargiu, galvos svaigimu, apetito praradimu, svorio kritimu. Ilgainiui pakinta odos spalva, oda atrofuojasi, sumažėja jos plaukuotumas.

    Kaspinuočių sukeltos ligos

    Kaspinuotis yra parazitas, kuris gyvena ir maitinasi žarnyne. Nors žmogus ir valgo daug, jo svoris krenta. Kiti kirmėlinių ligų požymiai yra nuovargis ir skrandžio skausmai.

    Alkoholizmas

    Labai staigiai suliesėti gali ir daug alkoholio vartojantys žmonės. Šiuo atveju reikėtų kuo skubiau kreiptis į gydytoją, nes vėlyvoje alkoholizmo stadijoje mažėja organizmo atsparumas įvairioms infekcinėms ligoms.

    Infekcijos

    Kai kurios infekcijos prasideda staiga. Pirmas infekcinės ligos požymis gali būti svorio kritimas.

    Išsekimas lytinio brendimo laikotarpiu

    Mergaitės lytinio brendimo laikotarpiu gali sulysti dėl per didelio psichologinio krūvio.

    Navikai

    Smarkiai lystama ir dėl piktybinių navikų. Nuolatinis sotumo jausmas yra pirmasis vėžinės ligos požymis.

    Skrandžio ligos, skrandžio opaligė

    Lystama sergant bet kokia skrandžio liga, svarbiausias ligos požymis yra arba nenoras valgyti, arba skrandyje ir žarnyne yra nesuvirškinto maisto. Jeigu pavalgius labai skauda skrandį, apetitas neišvengiamai blogėja. Svorio taip pat netenkama ir paūmėjus opaligei.

    Nervinė anoreksija

    Ši liga labiau būdinga paaugliams. Ligos pradžia dažniausiai būna susijusi su draugų ir pažįstamų pastabomis apie per didelį svorį. Tuomet dažniausiai mergaitės ar merginos imasi laikytis griežtos ir, be abejo, netaisyklingos dietos, intensyviai sportuoti bei dirbtinai sukelti vėmimą. Vėlesnėse anoreksijos stadijose svorio kritimas tampa nebevaldomas, ligonis išsenka. Ši liga reikalauja labai ilgo ir atidaus gydymo.

    Lėtinis katarinis trachėjos uždegimas

    Dėl šios ligos žmogaus darbingumas pablogėja, atsiranda nuovargis ir krinta svoris.

    Kraujo ligos

    Jei jūsų svoris sparčiai krinta, galimas daiktas, jog jūs sergate kokia nors kraujo liga. Kiti kraujo ligoms būdingiausi požymiai yra labai didelis nuovargis ir mažos taškinės odos kraujosrūvos.

    Psichosomatinės ligos

    Sergant tokia liga ra ryšys tarp psichologinių problemų ir somatinių (t.y. žmogaus organizmo) funkcijų sutrikimo. Lysimą, apatiją, pasyvumą, dirglumą bei nervingumą gali sukelti ūminė depresija.

    Skrandžio prievarčio spazmas

    Tai dažna kūdikių liga, kuriai būdingas lysimas. Kūdikis kiekvieną kartą ką ors suvalgęs vi išvemia visą gautą maistą, nes mėšlungiškai susitraukia jo skrandžio prievarčio raukas.

    Taigi, išvardinome daugelį lysimą sukeliančių ligų. Tereikia laiku pastebėti požymius, tačiau tai nėra labai lengva, nes laipsniškas lysimas pastebimas tik po kelių mėnesių. Visų pirma, drabužiai tampa laisvoki, o paskui lysimo požymiai pasimato veide. Būtina reguliariai svertis, tuo pat metu kiekvieną dieną (geriausia ryte). Jei iš tiesų lystate be jokios priežasties, kuo skubiau kreipkitės į gydytoją, kuris gali greitai surasti šios problemos priežastį ir padėti ją išspręsti.

    2 thoughts on “Neaiškaus lysimo priežastys”

    1. Noreciau labai padekoti autoriams, uz issamu straipsni. Cia surasyta tikrai daug ligu, kurios gali buti lysimo priezastimis. Pastaruoju metu as labai smarkiai sulysau, ir kaip pastebiu – procesas tesiasi. Taciau nerandu jokiu kitu ligos pozymiu, valgau normaliai, nesiskundziu jokiais skausmais, neturiu jokiu nerviniu sutrikimu, taciau svoris zaibiskai krenta, kartais del to net nebesinori iseiti is namu, pradedu praleidineti paskaitas… O kaip kreiptis i gydytojus, kai dabar niekas i tokias problemas neziuri rimtai.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *