Skip to content

Šis bei tas apie slogą

    Visi žinome, kas yra sloga ir kokia savijauta būna tuomet, kai dėl „varveklio“ po nosimi arba užgulusios nosies tampi beveik nedarbingas ir nelaimingas. Tad stengdamiesi įveikti nemalonius simptomus dažniausiai griebiamės nosies lašų. Bet dažnai net neįtariame, kad besaikis nosies gleivinę sutraukiančių vaistų naudojimas gali tik dar pabloginti ir taip nemalonią savijautą.

    Jei nosies purškalą ar lašus vartojame daug kartų, vos tik užgula nosį,  trumpam aprimusi, sloga vėl atsinaujina arba darosi vis sunkiau kvėpuoti per nosį. Be to, išplonėja ir išsausėja nosies gleivinė, galiausiai pradeda vystytis lėtinė sloga.

    Dažniausiai naudojami dviejų rūšių nosies lašai – nosies gleivinę sutraukiantys ir aliejinio pagrindo lašai. Jei nosis varva, patartina naudoti nosies gleivinę sutraukiančių lašų, kurie, sumažina gleivinės pabrinkimą ir gleivių atsiradimą. Tokių vaistų nepatartina naudoti ilgiau nei penkias dienas. Jei pajutote sausumą ir karštį nosyje, patartina naudoti  aliejinius nosies lašus. Jie gal nebus tokie veiksmingi, kaip nosies gleivinę sutraukiantys, tačiau kur kas saugesni. Be to, aliejiniai preparatai skirti pačiai slogai gydyti, o ne simptomams mažinti.

    •    Slogai gydyti rinkitės švelniai veikiančius preparatus. Tokių vaistų anotacijoje parašyta, kad juos galima vartoti 7 ar net daugiau dienų.

    •    Nepersistenkite naudodami nosies lašus: juos galima naudoti ne  ilgiau nei savaitę ir ne dažniau nei 3–4 kartus per dieną.

    •    Slogą efektyviai gydo nosies skalavimas druskos tirpalu su jodu. Tokio vandens galima įsigyti ir vaistinėje, bet galima jo pasiruošti ir namuose. Į stiklinę šilto vandens įberkite 0,5 arbatinio šaukštelio jūros druskos, įlašinkite 3 lašus 5 proc. jodo tinktūros, ir gausite tinkamą gydomąją priemonę.

    •    Nuluptą česnako skiltelę perpjaukite išilgai, priglauskite prie abiejų nosies sparnelių ir palaikykite 10–15 minučių. Kad česnakas nedirgintų odos, prieš šią procedūrą patepkite nosį augaliniu aliejumi. Geriausia tokius kompresėlius dėti prieš naktį.

    •    Nuplautą, bet nenuluptą citriną sumalkite mėsmale, į gautą masę įpilkite 40 g alyvuogių aliejaus, įdėkite 1 valgomąjį šaukštą medaus, kruopščiai išplakite ir tepkite šnerves rytais ir vakarais. Citrinų aliejų laikykite šaldytuve.

    •    Sergant sloga išbandykite šilumos terapiją. Ant kaktos prie pat nosies dėkite karštus kompresus. Tam labiausiai tinka įkaitinta rupi druska, grikių kruopos ar švarus kvarcinis smėlis.

     

    •    Nuo slogos gali padėti ir morkų sultys. Ką tik išspaustas morkų sultis sumaišykite su tokiu pat kiekiu vandens ir lašinkite po 3 lašus į kiekvieną šnervę 4–5 kartus per dieną.

    Tačiau, jei sloga tapo lėtine, o nosies išskyros įgauna žalsvą atspalvį ir darosi klampesnės, ilgai nedelsdami kreipkitės į savo šeimos gydytoją dėl tolimesnio gydymo.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *