Skip to content

Jei kankina MIGRENA

    Šiais laikais dažnas iš mūsų skundžiasi galvos skausmais. Kartais tai tėra paprastas trumpas galvos skaustelėjimas, o kartais tai būna priepuolinio pobūdžio stiprus vienos galvos pusės skausmas, trunkantis nuo kelių valandų iki kelių dienų, vadinamas Migrena.

    Dažniausiai šį skausmą lydi pykinimas, vėmimas, mirgėjimas akyse ir kitokie regos sutrikimai. Ligonis migrenos priepuolį turėtų stengtis praleisti ramiai gulėdamas lovoje tamsiame kambaryje, atsiribojęs nuo bet kokio triukšmo, kvapų ir kitų dirgiklių. Bet koks fizinis aktyvumas tik dar labiau pablogins sergančiojo sveikatą.

    Migrenos požymiai:

    Pirmieji migrenos požymiai yra regos sutrikimai ir mirgėjimas akyse, rankų tirpimas, padidėjęs jautrumas garsui. Maždaug po 20 minučių pradeda labai skaudėti galvą ties smilkiniu. Šis skausmas plinta ir apima vieną galvos pusę. Pradeda blogėti ligonio savijauta ir prasideda pykinimas. Dažniausiai migrenos priepuolis trunka 4 – 72 valandas. Toks priepuolis labai nuvargina, jam praėjus ligonis užmiega.

    Kiti migrenos požymiai:

    • Padidėjęs jautrumas šviesai ir triukšmui.
    • Paraudęs veidas.
    • Viduriavimas bei gausus šlapinimasis.
    • Smilkinės arterijos pabrinkimas ir pulsavimas.
    • Ligoniui atrodo, kad viena jo veido pusė negyva arba lyg „bėgiotų skruzdėlės“.

    Priežastys, sukeliančios migreną:

    Migrenos priepuoliai kartojasi kelis kartus per mėnesį ar net per savaitę. Nėra visiškai aišku, kas sukelia šią ligą, tačiau žinoma, jog yra ryšys tarp migrenos ir galvos smegenų ląstelių veiklos ir arterijų būklės. Arterijoms susiaurėjus galvos smegenys nėra pakankamai aprūpinami krauju. Vėliau, kai arterijos išsiplečia, ir atsiranda šis galvos skausmas. Tokį galvos smegenų arterijų spazmą gali sukelti oro kaita, rūkymas bei alkoholis, fizinis ir psichinis krūvis. Taip pat šiuos priepuolius gali išprovokuoti ir iškrypęs stuburas.

    Mergaitėms migrenos priepuoliai prasideda brendimo metu, dažniausiai per mėnesines. Polinkį į migreną dar labiau sustiprina hormoninės kontraceptinės piliulės.

    Kaip gydyti migreną?

    Jei pats pajaučiate, kad jums tuoj prasidės migrenos priepuolis, atsiradus pirmiems jo požymiams išgerkite gydytojo paskirtų vaistų, malšinančių priepuolį.

    Gydant migreną labai svarbu pašalinti visus ją sukeliančius veiksnius. Jeigu migrena prasideda dėl alergijos vaistui ar centrinę nervų sistemą veikiančiai medžiagai, pavyzdžiui, alkoholiui ar kavai, tai būtina jų atsisakyti. Kai kuriems pacientams padeda akupunktūra ir homeopatiniai vaistai. Autogeninė treniruotė ir valia padeda paveikti kraujotaką. Jeigu migreną sukelia psichinė įtampa, padėti gali specialus psichoterapinis gydymas, kurio tikslas yra išmokyti pacientą geriau save kontroliuoti.

    Profilaktinis migrenos gydymas trunka 2 – 3 mėnesius.

    Norint išvengti migrenos priepuolių vertėtų vengti fizinio ir psichinio krūvio, gydyti stuburo iškrypimus, nebevartoti priepuolį sukeliančių vaistų ir centrinę nervų sistemą veikiančių medžiagų.

    Patikimos priemonės, padedančios be vaistų sumažinti galvos skausmą:

    Ant kaktos, smilkinių bei kaklo dėkite šalto vandens kompresus.

    Trinkite smilkinius, kaklą ir kaktą pipirmėte, eukaliptu arba jų aliejais. 

    Migreną taip pat gydo padidintas magnio kiekis, todėl papildomai vartokite šio mikroelemento. 

    Taip pat padeda ir kava bei vitaminas C. Kofeinu numalšinsite galvos skausmą, o vitaminu C sustiprinsite kofeino poveikį. 

    1 thought on “Jei kankina MIGRENA”

    1. Nepamenu kiek metu turiu ta beda, bet galiu priestarauti tam teiginiui, jog geriausia ramiai guleti ir t.t…Stiprus demesio sutelkimas y kazka.Y darba kazkoki, reikia uzsiimti kazkuom, ydemiai ziureti televizoriu.Bet tik nebuti ramiai.Seniau megindavau buti ramiai, bet kaip tik ilgiau trukdavo priepuolis, tas mirgejimas ir galvos skausmas.1-2 val pakenciu ir praeina…. Aisku yra buve ir ilgalaikiu priepuoliu, ir is po vieno is ju, vienoje puseje nepraeina mirgejimas jau kokie 2 metai.Bet jis lengvas ir esu apsiprates.nejauciu jokio diskomforto.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *