Skip to content

Augaliniai ir eteriniai aliejai – natūralios odos apsaugos priemonės

    Vasariška saulė  viliote vilioja džiaugtis šviesa ir šiluma. Jos spinduliuose gerėja nuotaika, daugėja energijos ir džiaugsmo. Tiesioginiai saulės spinduliai taip pat rekomenduotini žmonėms, turintiems alerginių odos susirgimų. Oda yra pats didžiausias žmogaus organas, tačiau jos vidinė struktūra yra pralaidi ir korėta. Per odą, kaip ir maistą, gali patekti kenksmingos medžiagos, neigiamai veikiančios mūsų organizmą. Dėl šios priežasties daugybė žmonių  atsisuka į natūralias apsaugos priemones. Vienos iš jų – įvairūs aliejai.

    Augaliniai aliejai – tai klampios medžiagos, gautos iš aliejinių augalų sėklų ar vaisių spaudimo. Jie labai teigiamai veikia odą, kadangi jų riebalinė sudėtis labai panaši į žmogaus odos riebalų sudėtį, todėl yra labai gerai toleruojama ir absorbuojama. Dėl mažos molekulinės masės natūralūs aliejai lengvai prasiskverbia į tarpląstelinę odos struktūrą ir pasiekia giliausius sluoksnius. Taip pamaitinta oda tampa atsparesnė ultravioletiniams spinduliams. Pats vasariškiausias aliejus, anot gydytojų, yra kokoso, tinkantis deginantis saulėje bei  labai sausai, pleiskanojančiai odai. Jis turi pakankamai daug drėgmės bei puikiai tarnauja vengiant  kenksmingo saulės poveikio. Svarbu, kad jis būtų pagamintas ne iš kopros (džiovintų, rūkytų riešutų), o iš šviežiai prinokusių vaisių. Tik tokiame aliejuje išlieka reikiamas kiekis antioksidantų.

    Dermatologai rekomenduoja augalinius aliejus vartoti kartu su eteriniais. Eterinį aliejų 100 proc. sudaro augalinis ekstraktas. Pirmasis eterinį rožių aliejų distiliacijos proceso metu, atrado arabų chemikas, filosofas Avicena. Po to išmokta gaminti ir kitų augalų eterinį aliejų. Visi jie pasižymi koncentruotomis augalo savybėmis ir kvapu. Tuo tarpu augaliniai aliejai neturi aromato ir yra mažesnės koncentracijos. Tai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios skirtingos kilmės aliejus patartina maišyti: jie tampi švelnesni ir saugesni bet kokio tipo odai. Yra tik trys eteriniai aliejai, kuriuos galima naudoti tiesiai ant odos: levandų, arbatmedžio ir ramunėlių.

    Grožio industrijoje įvairūs koncentratai vertinami dėl odos skaistinamojo ir jauninamojo poveikio. Tai yra tikra tiesa, tačiau reikėtų rinktis pagal savo odos tipą.

    Pravartu žinoti, kad eteriniai aliejai, skirtingai negu sintetiniai vaistai, gali padėti keliems ligos simptomams. Štai karštais arba  šaltais kompresais galima gydyti grybelių dauginimąsi, nudegimus, sąnarių ligas, mažinti uždegiminius procesus, palengvinti skausmą kaulų lūžio atvejais. Be to jie turi imuninę sistemą stimuliuojančių  ir raminančių savybių, padeda esant depresijai. Tik reikėtų domėtis konkretaus  augalo išgaunamomis  vaistinėmis savybėmis ir tartis su gydytoju.

    Eterinius aliejus pravartu naudoti  pirtyje; rudenėjant ypač tam tinkamas yra pušų ekstraktas, kuris stiprina imuninę sistemą, levandų aliejus turi raminamąjį poveikį. Taip pat šio aliejaus kelis lašus galima įpilti ir į vonią: tai padės atsigauti ir atsikratyti nuovargio.

    Prieš vartojant bet kurį eterinį aliejų, gydytojai siūlo jį patikrinti. Jeigu norite naudoti kosmetiniams tikslams, tuomet išbandykite ant mažo odos lopinėlio (užtenka dviejų lašų) , apriškite tą vietą ir palaikykite nors valandą. Jeigu oda neparaudo, naudoti galima. Norint naudoti kaip raminamąją, atsipalaidavimo priemonę, paprasčiausias būdas yra toks: į 100 ml. vandens įlašinkite du – tris lašus norimo aliejaus ir padėkite indelį ant radiatoriaus arba kitoje šiltoje vietoje. Stebėkite, kaip  garų aromatas veikia jūsų savijautą, jeigu priimtinas, galite drąsiai jį naudoti.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *