Sveikatos patarimai

 • Mityba
  Sveikatos gerinimas pasirenkant tinkamą bei subalansuotą mitybą. Sveikas maistas.
 • Ligos, negalavimai ir kova su jomis
  Dažniausiai mus užpuolančios ligos, bei priemonės kaip su jomis kovoti bei nuo jų apsisaugoti
 • Mankštos ir sportas
  Manksta. Įvairios mankštos, raumenų stiprinimo pratimai, raumenų atpalaidavimo pratimai, trumpos rytinės treniruotės namuose.
 • Negalavimai
  Kodėl kartais patiriate tam tikrus negalavimus? Kaip jų išvengti arba juos greitai ir efektyviai numalšinti
 • Dietos
  Sveika dieta, dietų įvairovė.
 • Bendri sveikatos patarimai
  Čia rasite bendrųjų sveiktatos patarimų, kuriuos įsisavinus galima ryškiai pagerinti savo savijautą, atgaivinti kūną bei sielą
 • Netradicinė medicina
  Netradicinės, liaudies medicinos patarimai visiems. Kaip nevartojant sintetinių vaistų galima greitai pagyti
 • Psichologija
  Didelė visuomenės dalis patiria psichologines problemas, kurias sukelia įtampa, didelis krūvis darbe, emocinė būsena
 • Patarimai širdžiai
  Patarimai širdžiai, kaip ją saugoti, bei skatinti pilnavertį gyvenimą esant širdies ydoms
 • Vaikų sveikata
  Kas geriau pasirūpins vaikų sveikata iš anksto jei ne jų tėveliai, čia rasite daug patarimų kaip gerinti savo vaikų sveikatą
 • Higiena
  Savo higiena rūpintis būtina. Gaiviai ir saugiai jausitės tuomet, jei pasirinksite tinkamas priemones
 • Infekcijos
  Infekcijų sukeliamos ligos, alerginės reakcijos

Gydymo įstaigos, surask savo gydymo įstaigą

Medicinos, gydymo sritis:

Pasirinkite miestą:Žemas kraujo spaudimas. Ką daryti esant žemam kraujospūdžiui [82]

Paskelbta: 2007 m. gruodžio 6 d., 18:37
Komentarų: 82
Žemas kraujo spaudimas. Ką daryti esant žemam kraujospūdžiui
Kraujospūdį reguliuoja širdis, pumpuojanti kraują į arterijas, t.y. reguliuoja kraujo srovę, paduodamą į arterijas.

Standartiškai žmogaus kraujospūdis yra išreikštas kaip auštąja ir žemąja kraujospūdžio riba, pavyzdžiui, 120/80. Jauniems ir vidutinio amžiaus žmonėms šis kraujo spaudimas yra idealus. Tačiau senstant jis ima didėti. Kraujo spaudimas priklauso nuo daug faktorių: mitybos, gyvenimo būdo, žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas ar alkoholio vartojimas. Nes rūkymas padidina kraujo spaudimą, kuris gali taip pat neigiamai atsiliepti.

Ar žemas kraujo spaudimas kenkia jūsų sveikatai?

Žmonėms, kurie turi žemesnį kraujospūdį, infarkto, inkstų, kitų širdies ligų rizika yra mažesnė. Sportininkai, žmonės, kurie mankštinasi reguliariai bei žmonės, kurie palaiko idealų kūno svorį, ir nerūkantieji yra linkę turėti žemesnį kraujospūdį. Todėl, žemas kraujo spaudimas yra pageidaujamas iki tol, kol jis netampa ner nelyg žemas, kad sukeltų nepageidaujamų simptomų ir nepakenktų kūno organams.

Kokie yra žemo kraujo spaudimo ženklai ir simptomai?

Kai kraujospūdis yra per žemas, kad tiektų pakankamai kraujo kūno organams, organai pradeda netinkamai dirbti ir gali būti pažeisti visam laikui. Pavyzdžiui, jei nepakankama kraujotaka į smegenis, smegenų ląstelės negauna pakankamai deguonies ir maistingų medžiagų, todėl asmuo gali jausti lengvą svaigulį, apsvaigti, ar net nualpti. Atsikėlus nuo sėdėjimo ar gulėjimo pozos į stovimą dažnai sukelia žemo kraujo spaudimo simptomus.

Kokios yra žemo kraujo spaudimo priežastys?

Sąlygos, kurios mažina kraujo apimtį, mažina kardialinę produkciją ( kraujo kiekį, pumpuojamo iš širdies), vaistų vartojimas yra dažna žemo kraujo spaudimo priežastis:

 • Dehidracija yra paplitusi tarp pacientų su užtęstu pykinimu, vėmimu, ir viduriavimu. Vemdami ar viduriuodami prarandama daug vandens, ypač jei pacientas po to negeria reikalingo kiekio skysčių, kurie atnaujintų išeikvotą vandens kiekį.
 • Vidutinis ar sunkus kraujavimas gali išeikvoti žmogaus kraują, privesdamas prie žemo kraujo spaudimo. Kraujavimas gali kilti dėl traumos, chirurginių komplikacijų, ar nuo opos, navikų, ar divertikuliozės. Retkarčiais, kraujavimas gali būti toks greitas ir "sunkus", kad sukelia šoką ir staigią mirtį.
 • Dėl susilpnėjusio širdies raumens širdis gali nusilpti ir nebepaduoti reikalingą kraujo kiekį, kurį ji pumpuoja.
 • Vaistai nuo depresijos ar Parkinsono ligos.

Kaip gydyti žemą kraujospūdį?

Žemą kraujo spaudimą turinčiam sveikam žmogui be jokių simptomų ar organo pakenkimų nereikia jokio gydymo. Tačiau, visi pacientai su žemo kraujo spaudimo simptomais turi pasitikrinti pas gydytoją, gydytojas turi identifikuoti žemo kraujo spaudimo priežastį ir pritaikyti atitinkamą gydymo priemonę. Pavyzdžiui, jei vaistai sukelia žemą kraujo spaudimą, turi būti sumažinta vaistų dozė, arba visai atsisakoma vaistų prieš tai pasitarus su gydytoju. Patiems negalima reguliuoti vaistų vartojimo dozės.


Į viršųKomentarai:

Vidutinis straipsnio įvertinimas 3; Viso balsavusiųjų 232.
Geriausia padėka straipsnio autoriui - pasidalinti jo kūriniu:

Prenumeruok ir nepražiopsok sveikatos naujienų!Jūsų vardas:
Jūsų el. pašto adresas:
Įveskite 3 simbolių saugos kodą:

 
Jūsų komentaras:
Egle (Svečias) [2014 m. kovo 24 d., 12:20]
Perskaiciau komentarus ir ziuriu kad pas mane beda didesne
pas mane spaudimas visada mazas o pulsas visada aukstas
ryte atsikelus pasimatavau buvo 93 o kartais buna ir virs simto 114
Dusulys sunku ikvepti oro ypac pries einant miegot..
na jausmas toks kad jei uzmigsiu turbut nudusiu ir nebeatsikelsiu..
todel geriu raminamus.. gyvenu nelietuvoje o pas daktara eit cia tas pats kas ir neit labai jau neisivyscius medicina airijoj... as labai tikiuos kad cia nera koks plauciu vezys arba kaskas su plauciais. del to dusimo
Elena (Svečias) [2013 m. birželio 30 d., 12:21]
Gerklėje pastoviai jaučiama lyg kažkas būtų, norisi atsikrenkšti, atsikosėti. Gal galėtumėte patarti, ką daryti.
site (Svečias) [2013 m. gegužės 23 d., 20:29]
Are you seeking how to write a resume or where to receive resume templates and professional CV writing services? Or you simply would like to buy CV from certified resume writers? Just get in touch with Resume company.
dissertation (Svečias) [2013 m. sausio 14 d., 14:58]
With your help only people get know about dissertation service! Therefore they purchase the smashing thesis pdf just about this good post from the thesis service primedissertations.com.
thesis (Svečias) [2013 m. sausio 8 d., 17:12]
If you go on with your investigation close to this topic, I would possibly order thesis paper in the thesis "master-dissertations.com" service in Internet.
loans (Svečias) [2013 m. sausio 8 d., 17:05]
It is understandable that cash makes people disembarrass. But how to act if someone has no money? The only one way is to receive the loans and sba loan.
link (Svečias) [2012 m. lapkričio 21 d., 18:59]
Collaborating with this trustful organization you will get good college essay writing help. All you need to do is look here, buy online essay and I give guarantee that you will come to this writing agency again.
thesis (Svečias) [2012 m. lapkričio 5 d., 10:21]
There’re a lot of dissertation and custom thesis "topdissertations.com" but your best news as this topic. Furthermore, to receive more information you would buy the list of dissertation.
site (Svečias) [2012 m. lapkričio 5 d., 10:03]
You are overloaded and have no idea how to compose your paper and you are hunting where to buy custom papers? You don’t need to search anymore, simply press up here, make an order and qualified crew of writers will provide you with essay writing services.
Marta (Svečias) [2012 m. liepos 3 d., 17:36]
Ir mano spaudimas gan žemas. Esu sveika kaip ridikas, tik problema tame, kad mane visada ima miegas. Įdomu, kaip galima būtų spaudimą "pakelti", nes per ta mieguistumą nieko naudingo nenuveikiu.
dydablju (Svečias) [2012 m. birželio 20 d., 15:10]
Kam įdomu sužinoti apie glaukomos gydymą akių lašais, paskaitykite straipsnį http://zinom.lt/akiu-ligos/
artiss (Svečias) [2012 m. birželio 19 d., 21:08]
I Kasdiena ,po kelis kartus krenta spaudimas,50 / 60 pulsas 125 paguliu valanda susitvarko pakyla 70 / 120 pulsas 70. Poliklinikoje nieko neranda,pora metu taip vargstu,kas daryti ?
Leida (Svečias) [2012 m. balandžio 14 d., 02:48]
As geriamasis Panangin 158/140mg reguliuoja kraujo spaudima?
JURATĖ (Svečias) [2012 m. balandžio 10 d., 21:13]
nuo žemo kraujo spaudimo labai gerai padeda ženščenis[cin-cian]
yra ir tabletėm galiu pagelbėti.
ernestas (Svečias) [2012 m. vasario 6 d., 22:39]
sveiki man vos ne kiekviena diena spaudzia galva ir nezinau ka daryti cia gal per auksstas kraujo spaudimas,gal kas zinot patarkit?
BRUCEWendy23 (Svečias) [2012 m. vasario 1 d., 10:46]
I received my first <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a> when I was not very old and that helped my relatives very much. But, I need the secured loan once again.
arunas (Svečias) [2011 m. liepos 20 d., 23:55]
jus rasykit kas gali padet o nesiskuskit visi. cia juk ne bedu turgus ,cia visi praso pagalbos?
as (Svečias) [2011 m. liepos 10 d., 21:57]
pati kenciu nuo zemo spudimo, ypatingai karstomis dienomis...
zinau tik viena, kad sokoladas labai mazina kraujo spaudima, sukelia migreninius galvos skausmus. Tai kad si geri reiketu braukt is savo meniu...
sigita (Svečias) [2011 m. balandžio 10 d., 10:32]
Turiu žema spaudima svaiksta galva, mėto į šonus jaučiu nuovargy būna 80/60 o kartais 100/60.Gal yra kokių vaistū kad būtų normalus spaudimas.
Jolanta (Svečias) [2011 m. kovo 9 d., 16:08]
As net negaliu pasakyti nuo ko, t.y.,ar nuo maisto ar nuo rukymo turiu zema kraujo spaudima.Zinoma,tuoj pasako,kad nuo rukymo,jei nerukyciau,tai ka tada sakytu?ar yra kokios nors tabletes spaudimo pakelimui?Dekoju.
Elivka (Svečias) [2011 m. kovo 5 d., 14:10]
Kas gali buti man ,kai man svaigsta galva,daznai per pamokas liejasi vaizdas,vakare pykina,istisai skauda galva,o vakare pykina.krinta svoris.
Vaida (Svečias) [2011 m. sausio 17 d., 18:29]
Sveiki. man 26 metai. zema kraujo spaudima turiu jau visa gvenima. jis dazniausiai 90-70. Rytais pradejau gerti zalia arbata su zenceniu ir pastebejau, kad tai labai padeda. Po puodelio zalios , taciau tikrai stiprios arbatos, visa diena jauciuosi labai zvali. Dingo ir silpnumas, ir ,,traukimas,, prie zemes. I r tai ne tik padeda suregulioti spaudima, bet ir numesti kelis nereikalingus kilogramus:)Ir arbata rekomenduociau gerti ,,palaida,, , o ne is pakeliu. Ir tik ryte, nes vakare isgerus nelabai uzmigsite.
rima (Svečias) [2011 m. sausio 5 d., 21:06]
kai zemas spaudimas labiau maudzia arciau sprando, kakta labai silpnai anksciau del to jausdavau dideli nuovargi dabar ne.didelis kiekis stiprios kavos negerai,negerkit arbatos su cinamonu, nes jis muzina spaudima, ir reikia daugiau judeti kai del zemo spaudimo galva skauda lengvas svaigulys bet nejauciama nuovargio, o jei lyg prie zemes traukia net sunku paeiti,isgert kavos ar stipresnes arbatos ir kuo daugiau miegoti, manau ypac geras miegas ta spadim sunormalizuoja.
Roberta (Svečias) [2011 m. sausio 4 d., 17:37]
Sveiki, man 13 metu mano spaudimas nesenia matavasi 126/59 o pulsas visada 117 jauciu dideli nuovargi, jei atskeliu neskauda galvos tai po pietu skauda kartais einu miegoti skaudancia galva .Maitinuosi normaliai nezinau ka daryti ?
ricardsonas (Svečias) [2010 m. lapkričio 25 d., 12:51]
jeigu tingyte sportuoti nusipirkite papildu su gelezim ir aisku gerkite daug zalios arbatos arba jos ekstrakto
vaidas (Svečias) [2010 m. lapkričio 18 d., 20:52]
Sveiki, ziuriu, cia jus visi jau ilgai sia problema turit, o man atsirado vos pries dvi dienas: akyse juoda, svaigsta galva, temp turiu tai 36,9 - tai 37,3. Nei persales, kartais sirdele padiege, diegimas buna ant dienos karta, kita syk ant menesio karta... Buvau pas daktare, tai ji pasake, kad gerciau daugiau kavos, ir viskas... Spaudimas 80-90 /40. Kas cia gali but? dirbu fizini darba, siuo metu triuksme ir esant vibracijai, ilgos darbo valandos... Bet ar tai galejo sukelti sia problema?
Monika (Svečias) [2010 m. spalio 14 d., 19:41]
gal galetumet placiau paaiskinti nuo ko akyse pradeda aukti akies miezis?
vika (Svečias) [2010 m. rugsėjo 24 d., 19:05]
maža spaudima galyma pakelti išgerus stikline saldžios karštos arbatos,i lova karšta pusle ir ramiai paguleti
Toma (Svečias) [2010 m. rugpjūčio 26 d., 11:08]
Mano mamos yra žemas spaudimas. Ji galvoja, kad tai yra nuo pomidorų, nes ji vienam žurnale perskaitė, kad pomidorai mažina kraujo spaudimą. Ar tai tiesa? Kaip spaudimą pakelti?
RITA (Svečias) [2010 m. rugpjūčio 16 d., 14:32]
Mano kraujospūdis žemas. 100-110 x 60-70. Rytais, jau taip esu pratus, kol neatsigeriu 2 puodų stiprios kavos, tol nebūnu darbinga. Ilgainiui pastebiu, kad vis dažniau pradeda "spurdėti" širdelė, ima neaiškios kilmės nerimas. Gal galite patarti, kuo galėčiau pakeisti kavą? Noriu jos praktiškai visai atsisakyti, bet bijau, kad organizmas to nesupras. Ar yra vaistai reguliuojantys kraujospūdį?
Dėkoju
Giedrius (Svečias) [2010 m. rugpjūčio 14 d., 12:07]
Sveiki. Ką galėtų reikšti: normalus kraujo spaudimas 122/72, o pasportavus 137/42? ir čia jau nepirmas kartas. Ar jau reikia kreiptis i gydytojus?
Anemija (Svečias) [2010 m. liepos 21 d., 20:23]
Pasidarykit biocheminį kraujo tyrimą, būtent - Geležies. Jis mokamas. (~15 lt.) Jame gali slypėti visos Jūsų negalavimų priežastys. Kodėl? Nes geležis išnešioja deguonį visiems organas per kraują. O kai deguonies trūksta - sukasi, svaigsta galva, pastoviai silpna ir t.t..
Tačiau Geležies tyrimas nėra labai tikslus, nes labai priklauso nuo to, kada gėrėte, valgėte, ar dirbote ir pan.. O tikslesnis būtų FERITINO. Geležį išnešiojančio baltymo tyrimas. Jis taip pat, deja, yra mokamas (~25 lt.).
Nors Jūsų bendras kraujo tyrimas būtų labai geras, jums gali trukti geležies. Tai vadinama užslėpta geležies mažakraujyste (anemija). Lietuvos daktarai į šią ligą žiūri pro pirštus, o kitose šalyse, net statomos atskiros tyrimų laboratorijos. Tad net, jei ir gydytojas nenori jo daryt, - išsireikalaukit. Iš manęs irgi pasijuokė, kai prašiau, kad padarytų, tačiau parėjus atsakymams, net atsiprašė. ;]
Evelina (Svečias) [2010 m. birželio 29 d., 16:14]
Man beveik 13m. ir mano spaudimas labai šokinėja tai 104/56 tai 114/67 , o dabar neseniai matavausi buvo 84/57... Ar tai viskas gerai?
Tomas (Svečias) [2010 m. birželio 29 d., 10:57]
Nuo žemo kraujo spaudimo PADEDA druska, sūrūs maisto produktai (silkė ir pan.).
Eivinas (Svečias) [2010 m. birželio 25 d., 09:23]
Sveiki, reikėtu pagalbos. Man yra 13 metų, mano kraujo spaudimas 115/40-50
gydytojas sako, kad toks žmogaus tipas (su mažu spaudimu). Bet man svaiksta galva, jaučiasi didelis nuovargis, pasportavus iš vis blogai. Nepadeda nei kava, nei arbata, nei tonusanas. Gydytojai padarę tyrimus nieko negali patarti, nes viskas gerai.
irena (Svečias) [2010 m. birželio 24 d., 16:53]
Bukite visi sveiki,geriausias vaistas yra puodelis stiprios kavos ir 25gr.degtines arba trejų devynerių.Daug metų taip pasikeliu spaudimą,jokio potraukio alkoholiui neturiu,dirbu atsakingą darbą,dar man padeda stiklinė alaus.
Alda (Svečias) [2010 m. birželio 23 d., 16:34]
Laba diena,nu vargstu mazu kraujo spaudimu o pulsas didelis,jau nuo ryto buna 97/58 pulsas 88,pasidariau tyrimus viskas puiku nera prie ko prisikabint,net kardiograma viskas gerai,isgeriu TONUSSAN 20 lasiuku spaudimas padideja iki 120/70 ir man vel labai blogai,na dabar geriu daug skysciu ir per diena suvalgau po keleta skilteliu juodo sokolado,nu gal truputi geriau bet nekazkas,sitas svaigulys drebulys duoda neramuma jauduli,galva buna issiskauda isgelia po 2.3 paras,buna negaliu prisiliest prie galvos atrodo kaip sumusta,jauciu begalini nuovargi,ka pagert,isbandyt kad naturaliai kilstelt spaudima,jei atsigeriu kavos ar stiprios arbatos duoda drebuli per pirstu galiukus,bunu kaip prikvakus apsvaigus,mano gydytoja sako kad vaistu nera nuo mazo spaudimo nu bet gal yra kazkas tokio kad padetu issivaduot nuo to???
Alda (Svečias) [2010 m. birželio 11 d., 10:17]
Laba diena,nu vargstu mazu kraujo spaudimu o pulsas didelis,jau nuo ryto buna 97/58 pulsas 88,pasidariau tyrimus viskas puiku nera prie ko prisikabint,net kardiograma viskas gerai,isgeriu TONUSSAN 20 lasiuku spaudimas padideja iki 120/70 ir man vel labai blogai,na dabar geriu daug skysciu ir per diena suvalgau po keleta skilteliu juodo sokolado,nu gal truputi geriau bet nekazkas,sitas svaigulys drebulys duoda neramuma jauduli,galva buna issiskauda isgelia po 2.3 paras,buna negaliu prisiliest prie galvos atrodo kaip sumusta,jauciu begalini nuovargi,ka pagert,isbandyt kad naturaliai kilstelt spaudima,jei atsigeriu kavos ar stiprios arbatos duoda drebuli per pirstu galiukus,bunu kaip prikvakus apsvaigus,mano gydytoja sako kad vaistu nera nuo mazo spaudimo nu bet gal yra kazkas tokio kad padetu issivaduot nuo to???
Audrone (Svečias) [2010 m. balandžio 24 d., 19:19]
Cia viskas taip detaliai isdestyta sitame straipsnyje, kad gydytojai niekada daug nepasako apie si negalavima...As taip pat turiu zema kraujo spaudima 90/60 man labai silpna, svaigsta galva, pritemsta akyse it pan. Idomu ar yra nuo zemo kraujospudzio vaistu?! nes mno gyd pasake kad gerk juodos kavos be cukraus...bet man ji nepadeda o tik dar daugiau pradeda svaigti galva ir temsta akyse...
Gintare (Svečias) [2010 m. balandžio 3 d., 14:32]
Sveiki man 15 metu ir spaudimas mazdaug 93/45-87 taciau pulsas vis kinta dazniausiai buna perdidelis. buvau pas gyditoja susirasius vienos dienos kai jauciausi blogai mazdaug kas valanda rodmenis ir is visu vienas buvo 115/75 ir sake kad man tai yra idealus.
bet mano mama nuo manes neatstoja ir vis sako kad per mazas mano spaudimas tas antrasis skaicius. kai buvome pas gyditoja man ten tyrimu prirase darytis pas gyditojus siuncia del skydliaukes, sirdies ir dar del kaklo (na sitai tai suprantama nes man ji daznokai skauda) bet kam dar kazkokios ligos ieskoti. man israse vitaminu ir viskas dabar po dienos kaip ir gerai ir viskas. taigi gal galite paaiskinti kam dar kazkokiu ligu ieskoti.
taira (Svečias) [2010 m. vasario 19 d., 09:02]
Mano dukros kuriai dabar14 metu- zemas kraujo spaudimas. Gyditoja patare mankstintis gerti arbata ir vartoti vaistini preparata "Tonusan". Zenklaus pagerejimo kol kas nematome
Deimante (Svečias) [2010 m. sausio 12 d., 16:07]
labai norėčiau sužinoti, kaip namuose būtų galima pakelti kraujo spaudimą, nes mano manau yra tikrai žemas 92/57? man labai sukasi galva ir net nėra noro mokytis, norisi tiesiog gulėti, būna net taip, kad nualpstu. padėkit
Zana (Svečias) [2009 m. gruodžio 13 d., 20:48]
Laba,noreciau suzinot daugiau apie zema kraujo spaudima,mano nuo 100/50 iki 105/70 buna,as sportuojanti,mano kraujo grupe 2,silpnumo nejauciu,bet kartais kai maziau miego tai pradeda galva skaudet kaktos vieto,.tada atsigeriu kavos kazkiek praeina.
laura (Svečias) [2009 m. lapkričio 23 d., 21:12]
labas,noreciau patarimo ka daryti man yra 20m. mano kraujo spaudimas daznai buna mazas siuo metu 103/50 pulsas 61 jauciuosi tikrai ne kaip galvos svaigimas net iki pykinimo bijau islipti is lovos nes baisu nukristi.kreipiausi i daktarus jie pasake kad tai yra normalu mano amziuje spaudimas gali kisti ir patare gerti kava,bet nuo kavos gerimo man pradeda skaudeti sirdy ir nezinau ka daryti ar kreiptis i kitus daktarus?
Laura (Svečias) [2009 m. lapkričio 22 d., 10:28]
sveiki, norejau paklausti del kokiu preizasciu galetu buti labai didelis spaudimas, daznaiusiai 140/100 o pulsas visada virs 90 ryte atsikelus nes buna apie 95 :(?
drenarta (Svečias) [2009 m. lapkričio 20 d., 16:58]
Na nesimatuoju as daznai to spaudimo, zinau, kad jis pas mane labai zemas, 100/50 yra mano norma. Bet vakar ir ne tik vakar, jau kelis kartus buvau tai patyrusi, nefizinio darbo metu sustoja skrandis, nebegaliu pastoveti ant koju, rankos dreba, atsigulu lyg ir geriau, spaudimas buvo 95/45 o pulsas 130. Kartais jauciu kaip sirdi kazkur kakle suplaka. Tai as nebesuprantu, ar del spaudimo ar del sirdies, o gal cia skrandzio kokia problema. Jei tai ne liga, kodel taip blogai kartais jauciuosi?
karmen (Svečias) [2009 m. lapkričio 16 d., 22:20]
Vitui>
ik atsikelus toks spaudimas yra normalus, man dar buna mazesnis. Prabudus ir pagulejus siek tiek, jis pats padides. Svarbiausia ngalima staigiai sokti ant koju, tik atmerkus akis, kitaip galima net apalpt. Reikia bent pora min.pagulet.
iveta (Narys) [2009 m. lapkričio 6 d., 13:26]
Jei kamuoja nerimas dėl kraujospūdžio (per didelio ar per mažo), tiesiog nueikite pas gydytoją, pasikonsultuokite šiuo klausimu ir išsklaidysite visas abejones. Kraujospūdžio sutrikimų gali būti dėl įvairių priežasčių. Kodėl jūsų kraujospūdis nėra normalus jums gali išaiškinti tik gydytojas, atlikęs tyrimus.
eugenijus (Svečias) [2009 m. spalio 21 d., 22:10]
Man 56 metai. Jau trys metai aktyviai sportuoju (sportinių baidarių irklavimas) ir dalyvauju veteranų varžybose. Pastaruoju metu pastebėjau, kad po krūvio spaudimas 140/55, pulsas 80-85. Ką tai gali reiksti?
Vitas (Svečias) [2009 m. rugsėjo 13 d., 08:06]
rytais nano spaudimas b8na 106/60 pulsas 57. Ko reiktų imtis, kad susinormalizuotų spaudimas
Ačiū.
Donis (Svečias) [2009 m. birželio 10 d., 13:31]
kam klausiat niekas gi neatsako.
Virginija (Svečias) [2009 m. birželio 9 d., 12:47]
Citramono tablete padeda.
POLE (Svečias) [2009 m. birželio 6 d., 21:47]
Turintiems problemu su sveikata, siulytume nuveiti pas savo gydytoja, nelaukite kol teks jums vaziuoti i ligonine su greitosios automobiliu.
Zaneta (Svečias) [2009 m. gegužės 14 d., 18:08]
Ar cia kas nors atsako i klausimus?
kriste (Svečias) [2009 m. gegužės 13 d., 19:39]
sveiki. mano spuadimas niekada nebuvo normalus nors esu 17metu. vidutiniskai buna 90/60 70/60.taip , jauciuosi nekaip. pastovus galvos svaigimas, silpnumo pojutis,virpancios rankos,greitas nuovargis. kaip gydausi? eleuterokoko ekstraktas ir po poros minuciu savijauta nepalyginamai geresne.arba keletas sokolado gabaleliu :) man padeda
Zaneta (Svečias) [2009 m. gegužės 12 d., 11:21]
Laba diena, norejau paklaust ar zemas kraujo spaudimas sukele galvos skausma pakausi,ir koju tirpima? As sportuoju vaistu negeriu. Aciu
Sandra (Svečias) [2009 m. gegužės 5 d., 18:49]
Man 17 metu. Jau senei jauciau tokius simptomus kaip galvos svaigima is gulejimo ar sedejimo pozos i stovimaja. Sportuojant greitai pavargstu. Siandien pajauciau labai bloga savijauta po begimo per fizinio pamoka: didelis svaigimas,atrode lyg tuoj nualpciau, galvos skausmas,atrode lyg galva tuoj sprogs.. Ir dabar parejus is mokyklos ne per geriausiai jauciuosi, dar jauciu galvos skausma. Namuose pasimatavau spaudima 106, zemokas. Tai va, ar man verta kreiptis pas gydytojos?
Lena (Svečias) [2009 m. balandžio 28 d., 23:37]
sveiki, man 27m. turiu zema krujo spaudima 100-50. jauciuosi klaikiai. esu vaiksciojantis zombis.esu mieguista,nesusikoncentruoju,jauciu svaiguli.gal kas patartumet kaip nors truputi pagerinti savijauta?ka daryti kai jauti jog pradeda kristi spaudimas?
jakas (Narys) [2009 m. kovo 15 d., 20:12]
Įsiminkit kaip maldą-ryte mankšta ir kontrastinis dušas.
ernesta (Svečias) [2009 m. kovo 5 d., 17:30]
man 21 metai, visa laika jauciuosi aptingusi, svaigsta galva ir pykina, is pradziu nesupratau kodel taip yra, bet veliau pastebejau, kad ati nuo zemo spaudimo. dazniausiai jis buna 90/60, kartais 60/40, kai pasakau gydytojai ji netiki, sako, kad jei tureciau toki spaudima, tai tikrai nepaeiciau, bet juk as vaikstau ir dar dirbu. gydytoja man neskiria jokiu vaistu, bet juk pastoviai su tokiu kraujospudziu gyventi negaliu, juk nuo nukencia ir seima ir darbas.
wuwu (Svečias) [2009 m. kovo 4 d., 15:06]
man 25, tuoj bus 26, pastoviai spaudimas 80 ir 40 ar 50...pulsas apie 90...kai patikrina medikai, sako tai normalu, nes atseit lipot laiptais, ir paklausia ar nesinervinu pastaruoju metu...na zinoma, visi normalus zmones patiria stresa ir pan..bet man tokie skaicia tai gasdinantys...pastoviai jauciuosi apsvaigus, kazkada gatvej vienakart nualpusi buvau...israso kad pagerciau stiprios zalios arbatos ir viskas nes kavos pakest negaliu...ankstyvoj jaunystej (14-16 metus) kraujospudis buvo 127 ir 70, tai buvo kelis kart israse gerti is pradziu vaikisko paskui normalaus Novopasit, tai tuomet gal isgeriau kokius 4-5 buteliukus to sirupo...negi jis galejo mane taip paveikti?? jauciuosi labai blogai, nuolat aptingusi, beprotiskai skauda galva, pastoviai salta ir nieko nesinori, dievinu karstas vonias su druskom, pirtis...bet padeda tik porai valandu po proceduru o paskui vel tas pati bloga savijauta...
Gita (Svečias) [2009 m. vasario 26 d., 10:10]
Lina, as kai laukiausi mano spaudimas budavo 90/50, pastoviai, gydytojai irgi stebedavosi, bet jauciausi normaliai, rizika yra gimdymo metu nes buna kraujas skystesnis prie tokio spaudimo (sorry nenoriu gazdinti, bet man taip buvo). Vakar mano spaudimas buvo 80/40(matavausi vaistineje) ar taip gali buti, nors jauciuosi klaikiai, gal aparatas blogas?
Lina (Svečias) [2009 m. vasario 26 d., 09:35]
Sveiki,
Man 33-eri, siuo metu laukiuosi.Spaudimas zemas, gydytojai atsiziuret ir atsistebet negali....desine ranka 85/38, kaire- 87/44. Zinoma jauciuosi miegusta, aptingusi.....Labai ilgiuosi tos energijos kuria anksciau regis turejau...Ar cia metams begant taip, maniau senatve cia taip mane i tingini varo:-))))Su antru vaiku , kai laukiauis taip pat buvo, su pirmu vaiku normalu spaudima turejau, bet tai buvo pries 9 metus.
Aurimas (Svečias) [2009 m. vasario 19 d., 14:14]
sveiki pa s,mane isvis antzmogiskas spaudimas siandien matavausi 127 ant 51 vakar buvo 125 ant 85 o pries savaite 151 ant 76 cia man zinau kad cia yra lbv blogai turint 22 metus bet kas nusimanot ir galit ka patart?:)
Iveta (Narys) [2009 m. sausio 22 d., 22:10]
Jeigu jūs turite antsvorio, pulsas būna didesnis. Patartume kreiptis į gydytoją, kad nustatytų tikslią jūsų pulso padidėjimo priežastį.
Danute (Svečias) [2009 m. sausio 21 d., 08:59]
Man 65m,visa gyvenima turejau 90/50 kraujo spaudima,dabar115/75,bet pulsas sedint 90,ka daryti?Ieskojau ziniu ,bet neradau o straipsnis tai geras,aciu.
Iveta (Narys) [2009 m. sausio 6 d., 22:45]
Kokių priemonių imtis esant žemam kraujo spaudimui parašyta komentaruose. Jei šie būdai nepadeda, kreipkitės į gydytoją ir jis jums nustatys tikslią priežastį bei skirs tinkamą gydymą, jei jis būtinas.
Andrius (Svečias) [2009 m. sausio 6 d., 16:20]
visa gyvenima pas mane zemas spaudimas mzdg 100/60 tai man netrukdydavo. bet dabar kartais pasireiskia galuniu tirpimas taip pat ,neseniai pasportavus, eme svaigti galva ir ispyle nemalonus prakaitas (nenormalus, saltas). Noriu pazymeti jog pries keleta metu intensyviai sportavau ir viskas ok buvo. Beje, tada pasportavus spaudimas buvo 89/53 pulsas 125..... Ar tai rimta? Ar tai galetu but susije su stuburo defektais?
gabija (Svečias) [2009 m. sausio 6 d., 13:46]
Laba diena, labai noreciau patarimo, mano spaudimas 94/54. Staigiai atsistojus visada jauciu galvos svaigima, nerukau, nesportuoju. Pastoviai jauciuosi mieguista, miegu apie 8-10h , kartais dar daugiau, galeciau miegoti dar ilgiau, nes jauciuosi visada pervargusi. Labai prasau, patarkite ka nors, nes turiu ruostis egzaminams, o tik pradejusi mokytis, pastoviai uzmiegu, labai sunku susikaupti.
jakas (Svečias) [2008 m. lapkričio 30 d., 21:11]
Kraujo spaudima didina vandens kiekis organizme,todel patartina vartoti daugiau skysciu. Druska sulaiko skyscius organizme,tuo paciu didina spaudima.Taciau tuo nepik naudziaukite ,nes ji padidina kitu ligu rizika.Kraujotaka gerina kontrastinis dusas,t.y. karstas ir saltas vanduo pakaitomis ir sportas sportas sportas
jakas (Svečias) [2008 m. lapkričio 30 d., 20:40]
Jurgita,Jusu spaudimas nera labai blogas,o sumazejes pulsas gali buti,jei aktyviai sportavote. Zemas spaudimas issaukia galvos skausma ir svaiguli.Sokinejantis spaudimas yra blogai.Patarciau kreiptis i medikus.
Elena (Svečias) [2008 m. lapkričio 28 d., 19:28]
Mano spaudimas pastaruoju metu yra 90/50, pulsas 64 ar del to galiu jausti svaigima, nuovargi, kartais labai stipriai spaudzia galvos skausmai su uztemimu akyse ir pykinimu?
jurgita (Svečias) [2008 m. lapkričio 21 d., 08:34]
mano dazniausei spaudimas 111/74 pulsas 54..Ar tai blogai?
virgis (Svečias) [2008 m. lapkričio 19 d., 11:29]
kenciu nuo zemo spaudimo.nezinau ka daryti pries pora dienu matavau spaudima buvo 43/102pulsas gerai nepamenu bet apie55,vakr spaudimas 55/105 pulsa 60 siandien spaudimas65/110 o pulsa55.rukyti nerukau ir nenoreciau pradeti, vaistu nevartoju jokiu sportuoju bet neprofesonaliai o sabo malonumui.jauciuosi klaikiai ka daryti?kai pasportuoju geriau.uzvakar kai buvo labai zemas spaudimas po treniruotes matavausi 55/105 pulsas 58.dekui.
Karmen (Svečias) [2008 m. lapkričio 19 d., 09:04]
pas mane panasi istorija kaip pas Daiva spaudimas- sokinejantis, bet pabuvus ramybeje apie 115/70 o pulsas virs 80, pastebejau, kuo zemesnis spaudimas, tuo didesnis pulsas. Kai pavaikstau, staigiai atsikeliu- spaudimas kartais sokteli iki 140/85. Nerukau. Vienintielis dalikas- dirbu sedima darba. Bet tokios tendencijos buvo ir paauglystej- kai daug judejau - vasarom krisdavo iki 90/60.
jakas (Svečias) [2008 m. lapkričio 13 d., 20:01]
Nuo žemo spaudimo mėtyti į šonus gali,tačiau viduriuoti ir pykinti neturėtų. Ausies užgulimas galimas.Tačiau,atrodo, jums reikia ieškoti negalavimo priežasties. Gal nuo to ir spaudimas sumažėjęs. Patarčiau nedelsiant kreiptis į medikus. Dėl užsitęsusio pykinimo ir vėmimo jums gali trūkti skysčių organizme,todėl gali būti ir žemas spaudimas. Tai gali nustatyti jūsų gydytojas.
Irena (Svečias) [2008 m. lapkričio 12 d., 15:33]
mano kraujo spaudimas visą laiką būdavo į žemąją pusę, o dabar kai nukrenta 80/60 tai praktiškai nepaeinu kojomis, atrodo, kad būčiau prigėrusi, taip mėto. Pykina iki vėmimo ir labai viduriuoju. Pasidarau nedarbinga. Išmiegu, kitą dieną vėl galiu eiti į darbą. Ir dar tuo momentu labiau užgula vieną ausį. Ar tai tik nuo žemo spaudimo ar reikia ieškoti ir kitos priežasties. Ačiū.
Iveta (Narys) [2008 m. lapkričio 3 d., 19:03]
Spaudimo matuoklį lengva patikrinti, sulyginus jo parodymus su vaistinėse esančių matuoklių parodymais.Pirma netikslaus matavimo priežastis-blogos baterijos.Jei tai nepadeda-neškit taisyt.Spaudimui ir tonusui pakelti geriausia-mankšta.
Rasita (Svečias) [2008 m. spalio 28 d., 14:50]
sveiki, turiu rieso kraujo spaudimo aparata, nezinau ar jis rodo tiesa, nes turbut su tokiu kraujospudziu tureciau mirus but, bet siandien 86/57, pulsas 80.nuolat migdo, viena diena geriau, kita silpniau, kaip man ji padidinti? ir del ko taip?
Iveta (Narys) [2008 m. spalio 17 d., 19:57]
Patartume Jums daugiau būti gryname ore, daugiau judėti, daugiau vaikščioti, daryti mankštą. Jūsų kraujo spaudimas per žemas, o pulsas per didelis. Pulsas gali būti padidėjęs dėl rūkymo, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad jis patartų, kokių priemonių imtis norint jį sumažinti.
Daiva (Svečias) [2008 m. spalio 8 d., 11:39]
Laba diena.Ar galetumete man patarti,ka man daryti ir kur kreiptis.Mano kraujo spaudimas 112/64 pulsas 88 arba 90,jauciuosi silpnai ir isbalusi,galeciau guleti lovoje istisa para.Buvau pas gyd ir jam sakiau,bet nei vienas i tai neatkreipe demesio.Ne jau tai normalus kraujo spaudimas,ar yra kokiu nors priemoniu ji pakelti?Kavos gerti negaliu,ka patarineja kiti, nes is karto pradeda musti sirdi ir pradedu prakaituoti.Jus minejote,kad rukimas pakela kraujo spaudima,as pati esu rukanti ir mano kraujo spaudimas nesikeicia. Is anksto dekoju.
Daiva is Mazeikiu

Geriausių medicinos straipsnių TOP 5

Paprikos yra skirtos gerinti virškinimui ir neleisti organizmui sušalti.

Dienos patarimas

gastritas, gerklės skausmas, hemorojus, kaip atpažinti strumą?, pagirios, teisinga mityba, makšties gleivių pagausėjimo priežastys, Nugaros raumenų tempimo pratimai, virškinimas, pilvo putimas, roto virusas, rota virusas, populiariausios dietos, kodėl inkstuose atsiranda akmenys, miežis - jo atsiradimo požymiai, anti dieta, pratimai nugarai, parodontozė - kai kliba dantys, Niežulio sukėlėjai, mioma- nepiktybinis gimdos navikas, vėjaraupiai, išvarža, išvaržos, kraujospūdis, žaliosios arbatos nauda sveikatai, gudobelė, gydymas vaistažolėmis, Podagra, mėšlungis, lėtinis bronchitas, kosulys, treniruočių pratimai namuose, rožė, odos infekcija, uždegimas, depresija