Skip to content

Vonios malonumai – nauda sveikatai

     

    Duguma žmonių po varginančios dienos atsipalaiduoja šiltoje ir aromatingoje vonioje.  Pakanka norimos temperatūros vandens, ryšulėlio vaistažolių ar kelių lašelių aromatinio aliejaus.Vonia galima pasilepinti kada panorėjus. Tačiau žiemos rytą, prieš eidami į lauką, tokios procedūros geriau atsisakykite, nes galite peršalti.

    Itin gerai mūsų savijautą veikia gydomosios vonios, kurioms paruošti tinka ir prastesnės, arbatoms ar geriamiesiems nuovirams netinkamos augalo dalys, krūmų (ievos, putino, avietės, serbento, kadagio) šakos, žievės ar šaknys, pušies ar eglės spygliai, beržo ar kitų augalų lapai. Ypač svarbios organizmą stiprinančios ir medžiagų apykaitą reguliuojančios vonios su lakišiais, dilgėlėmis, varnalėšomis, ramunėmis, mėtomis, čiobreliais, raudonėliais.

    Ruošdami vonias iš smulkių vaistinių augalų (žiedų ar lapų), 100–200 g žaliavos supilkite į medžiaginį ar dviejų sluoksnių marlės maišelį, jį dėkite į emaliuotą indą, užplikykite 2 l verdančio vandens, pakaitinkite 10–15 min. ir palikite 1 val., kad prisitrauktų. Nuovirą supilkite į vonią, o maišeliu su vaistine žaliava trinkite skaudamas vietas ar visą kūną.

    Kadagių vonia. Žalių kadagių šakeles užpilkite verdančiu vandeniu ir palaikykite. Atvėsusiame iki 37° C užpile 30 min. mirkykite kojas. Po to apsimaukite vilnones kojine ir gulkitės į lovą. Tokia vonelė tinka reumatoidiniam poliartritui gydyti. Gydymo kursas – 6–7 vonios (kas antrą dieną).

    Apynių, pelynų ir pipirmėčių vonia. 200 g pelynų žolės, pipirmėčių lapų ir apynių spurgų užplikykite 5 l vandens, palaikykite 3 val., kad prisitrauktų, perkoškite ir supilkite į 36–38° C vandens vonią. Pagulėkite tokioje vonioje 15–20 min. Gydymo kursas – 10–12 vonių. Gydo jautrumą, nemigą, neuralgijos skausmus.

    Avižinių šiaudų vonia. Didelį gniužulą avižinių šiaudų virkite vandenyje 20–30 min., nukoškite, supilkite nuovirą į vonią. Tokia vonia tinka sergant šlapimo pūslės ir inkstų ligomis, akmenlige, jaučiant sąnarių skausmus.

    Varnalėšų vonia. Po 100 g didžiųjų varnalėšų šaknų ir lapų užplikykite 5 l vandens, palaikykite 2–3 val., kad pritrauktų, perkoškite ir supilkite į 36–37° C vonią. Pagulėkite tokioje vonioje 10–15 min., gydymo kursas –10–12 vonių. Tinka odos ligoms gydyti.

    Pušų vonios. Pušų aromatas ir atitinkama vonios vandens temperatūra raminamai veikia centrinę nervų sistemą, tinka sergant ateroskleroze, hipertenzija. Pušų spygliuose yra dervų, organinių rūgščių, eterinių aliejų, kurie teigiamai veikia odą. Į ją priplūsta daugiau kraujo, atitinkamai sudirginami nervų receptoriai, pagerėja odos tonusas. Liaudies medicinoje vonioms naudojami pušų pumpurai: 50 g pušų pumpurų pakaitinkite litre vandens 10–15 min., perkoškite, supilkite į vonią. Tokioje vonioje patartina pagulėti kas antrą dieną. Ji labai tinka pagyvenusiems žmonėms.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *