Skip to content

Pasaulinė sveikatos diena – balandžio 7-oji

    Kiekvienais metais balandžio 7-ąją  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia Pasauline sveikatos diena. Šių metų šūkis – „Vartokime antimikrobinius vaistus atsakingai. Netinkamai gydantis šiandien, rytoj jie bus neveiksmingi“. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VVSB) inicijuoja akciją, kurios metu Vilniaus miesto gatvėse moksleiviai aiškins praeiviams kodėl svarbu vartoti antimikrobinius vaistus atsakingai.

    Skelbdama tokią Pasaulio sveikatos dienos temą PSO siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tinkamo antimikrobinių vaistų vartojimo svarbą, aiškinti žmonėms, kad antibiotikai efektyvūs tik prieš bakterinės kilmės infekcijas, jie nepadeda pasveikti nuo viruso sukeltų ligų, tokių kaip peršalimas ar gripas. Vartoti antibiotikus reikia tik gydytojui paskyrus ir laikytis vartojimo nurodymų, kad ir ateityje jie būtų efektyvūs.

    Minint Pasaulinę sveikatos dieną, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VVSB) mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistėms rekomenduoja supažindinti moksleivius su mikroorganizmų įvairove, jų poveikiu žmogaus organizmui, aiškinant apie antibiotikų paskirtį ir teisingą jų vartojimą.

    Taip pat, bendradarbiaudamas su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Vilniaus miesto ugdymo įstaigomis, VVSB inicijuoja akciją, kurios metu Vilniaus miesto gatvėse moksleiviai aiškins praeiviams kodėl svarbu vartoti antimikrobinius vaistus atsakingai. Akcijos metu bus dalinama informacinė medžiaga ir atšvaitai su 2011 metų Pasaulinės sveikatos dienos šūkiu „Vartokime antimikrobinius vaistus atsakingai. Netinkamai gydantis šiandien, rytoj jie bus neveiksmingi“.

    Antimikrobinių vaistų vartojimas didėja nuo pat 1928 metų, kai buvo atrastas penicilinas. Pastaraisiais metais ypatingai padidėjo neatsakingas antimikrobinių vaistų vartojimas, dėl ko susidaro palankios sąlygos atsparių mikroorganizmų atsiradimui, plitimui ir gyvavimui. Atsparių mikroorganizmų sukeltos infekcijos sunkiai pasiduoda gydymui, kas lemia ilgesnę gydymo trukmę bei didesnę mirties riziką.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *